Так, радник новообраного Президента України Володимира Зеленського Руслан Рябошапка вважає, що особистісне несприйняття суддям Шевчука – "один із головних чинників", пише "Інтерфакс".

Читайте також: Екс-голова Конституційного суду назвав своє звільнення антиконституційним переворотом

24 канал писав, що 14 травня Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів. Згодом судді КС звільнили Шевчука з посади судді під час спецзасідання – це рішення підтримали 12 суддів.

Багато суддів КС скаржилися на те, що самі процедури в КС здійснювалися не так, як це передбачено законом, а часто керувалися в ручному режимі головою суду, було багато інших процедурних порушень. Це все накопичувалося протягом певного періоду, і, врешті-решт, вилилося в таке рішення суддів КС,
– сказав Рябошапка.

Радник Зеленського також зазначив, що оперативним обранням нового глави КС Наталії Шаптали судді продемонстрували зрілість і свідомість. Таким чином вони не створили проблему для прийняття присяги новообраним президентом.

Хто такий Станіслав Шевчук?Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року його обрали за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, а 21 лютого 2018 року він став головою КСУ.

Рябошапка прокоментував також розгляд в КС закону "Про очищення влади". Він наголосив, що відповідно до висновків Венеціанської комісії в певні положення цього закону необхідно було внести зміни, оскільки ці положення порушують права людини.

По-моєму, ці зміни були навіть підготовлені Міністерством юстиції, але вони чомусь не були внесені в закон. Власне, через це і виникла проблема з конституційністю цього закону,
– зазначив радник новооюраного президента.

Рябошапка наголошує, що тепер КС повинен дати відповідь на це питання, а його позиція буде близькою до позиції Венеціанської комісії Ради Європи.

Зазначимо, Конституційний суд України відклав розгляд закону "Про очищення влади" на засіданні у вівторок, 14 травня. Причому причина перенесення розгляду чи дата його ймовірного здійснення – наразі не відомі.

Читайте також: Нова голова Конституційного суду: що відомо про Наталію Шапталу

Що передбачає люстрація в Україні?Мовиться про встановлену Законом "Про очищення влади" або рішенням суду заборону певним фізичним особам обіймати визначені посади: перебувати на службі (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком до 10 років.