Відповідне рішення ухвалив Дружківський міський суд Донецької області 12 листопада. Звинувачений у справі – лейтенант Валентин Крижановський.

Раніше Я нікого не вбивав навмисне, – обвинувачений про розстріл АТОвців на Житомирщині

Що відомо про резонансний злочин

Вбивство сталось вночі 19 вересня 2019 року. Тоді лейтенант побачив п'яним старшого солдата. Він перебував у приміщенні запасного командно-спостережного пункту мінометної батареї біля Авдіївки, що на Донеччині.

Між військовими спалахнула сварка, солдат нецензурно лаявся та погрожував Крижановському зброєю. Після цього молодший за званням попрямував у будинок, де проживав під час служби. Це приміщення було недалеко від блок-поста, на території дачного кооперативу.

Командир пішов за своїм підлеглим

Лейтенант пішов вслід за підлеглим, по дорозі він знайшов дерев'яну палицю. Свого кривдника він нею і вдарив по спині. Солдат отримав спинномозкову травму і помер наступного дня у реанімації.

Як пояснив свої дії лейтенант Крижановський

Він запевнив, що не мав наміру вбивати. Підлеглий не був задоволений режимом чергування і начебто погрожував своєму командиру розправою.

Засуджений має виплатити компенсацію матері жертви

Згідно з рішенням суду, засуджений має виплатити матері загиблого компенсацію 1 мільйон гривень, військовому госпіталю за лікування солдата – ще 680 тисяч.

Читайте також Завдяки аналізу ДНК: вбивцю 86-річної жінки вдалося знайти через 20 років після злочину

Коротко про останні гучні вбивства в Україні:

  • На Львівщині затримали банду, яка здійснювала напади на будинки та офіси. Зловмисники катували та вбивали людей.
  • У Києві на Дружби народів виявили розчленоване тіло. Як виявилось, під час сварки зі знайомим, один чоловік вбив іншого. Підозрюваного затримали та взяли під варту.
  • На Луганщині убили 24-річного патрульного, підозрюваний у злочині – його колега по поліції.