Однак вивести з ладу воєнний об'єкт ворога, навіть неприкритий повною мірою ППО, декількома дронами дуже важко. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський, додавши, що Україна шукає ефективніші способи завдання найбільшої шкоди ворогу.
До теми Гасили майже дві доби: окупанти нарешті ліквідували пожежу в Усть-Лузі
Найвищий пріоритет
На території Росії для українських сил є сотні об'єктів, по яких було б доцільно завдати удару. Проте з огляду на те, що Україна має обмежену кількість далекобійних засобів ураження, то обираються відповідні цілі.
Який завод зможе працювати без забезпечення електроенергією? Виходячи з цього виникає логічний висновок, що необхідно бити саме по об'єктах енергетичної інфраструктури. Цьому власне росіяни "навчили" нас минулого року, намагаючись поставити українців на коліна,
– пояснив Грабський.
Також важливо пам'ятати, що існують три загальновідомі складові війни: гроші, гроші і ще раз гроші.
Саме тому удар по "Новатеку" в Усть-Лузі (нафтовий термінал в Ленінградській області – 24 Канал) не тільки зменшив бойовий потенціал російської армії щодо забезпечення пально-мастильними матеріалами. Він також вплинув на зниження експортної можливості Росії з постачання вуглеводнів в інші країни. Адже від продажу нафти та газу Москва продовжує отримувати шалені кошти, з яких зокрема платить найманців та фінансує випуск озброєння і бойової техніки,
– зазначив військовий експерт.
Тому завдання ударів по російських об'єктах критичної інфраструктури та енергетики на сьогодні є, на його думку, найвищим пріоритетом України.
"Водночас з появою більшої кількості озброєння, більшої кількості одиниць засобів дальнього ураження, зможемо розглянути можливість завдання ударів також по російських аеродромах з метою знищенні там авіації. А також по інших об'єктах, які пов'язані з веденням терористичної війни проти України", – підкреслив Сергій Грабський.
Більше про удари українськими дронами по об'єктах в Росії
- В Ленінградській області 21 січня вибухнув нафтопереробний термінал "Новатек" у морському порту Усть-Луга. Внаслідок удару робота підприємства була призупинена.
- Крім того, відомо про пошкодження двох водосховищ та помпової станції. За оцінкою спеціалістів повернутися до більшої потужності підприємство зможе за декілька тижнів або навіть місяців.
- Також 21 січня дрони атакували російський військовий завод "Щегловський вал" в Тулі, на якому збирають зенітно-ракетні комплекси такі як "Панцир-С" і "Панцир-С1". На території заводу були чутні вибухи та з'являлися спалахи.
- Дрони 21 січня долетіли й до Смоленської області, де влучили в авіаремонтний завод. На ньому зокрема виробляють ракети Х-59, якими обстрілюється територія України.