Нагадаємо, що росіяни протиправно захопили пошуково-рятувальне судно "Сапфір", судно "Афіна" та судно "Принцеса Ніколь".
До теми 11 російських десантних кораблів вийшли в море і шукають пригод, – Арестович
Україна застерегла інших
Через досі тривалі піратські акти ВМФ Росії та розбійні дії в морі стосовно цивільних суден – Україна закликала всіх національних та іноземних мореплавців і судновласників дотримуватись граничної безпеки в Чорному та Азовському морях.
Україна вже розіслала таке "навігаційне донесення" через канали міжнародної автоматизованої служби передачі на судна навігаційних попереджень (НАВТЕКС).
Вимога реакції
Також наша держава закликала країн-партнерів негайно засудити піратство Росії в Чорному морі. Водночас наполягла рішуче відреагувати на нього, щоб припинити морський розбій країни-окупантки.
Піратство Росії у територіальних водах України
- ВМС Росії 26 лютого закрили район у північно-західній частині Чорного моря для нібито "контртерористичної операції". Вони заявили, що перебування кораблів і суден в цьому районі розцінюватиметься, як терористична загроза.
- Того ж дня у Міністерстві внутрішніх справ України підтвердили фактичне блокування Росією двох морів. Крім того, заявили, що окупанти готуються до морської війни з Україною.
- Увечері 26 лютого рашистський окупант захопив українське судно "Сапфір" біля острова Зміїний. Пізніше стало відомо, що вороги заволоділи ще двома нашими суднами – "Афіною" та "Принцесою Ніколь".