Країни цього союзу, які є членами НАТО, найбільше зацікавлені в безпеці України та допомозі для неї. Про це в ефірі 24 каналу зазначив експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.
До теми Україна, Британія і Польща офіційно оголосили про утворення тристороннього формату співпраці
Такий формат може еволюціонувати
За його словами, такий альянс – це безпекові гарантії, які можуть надати країни НАТО без офіційного вступу в Альянс.
Тому цей формат може розширюватися, еволюціонувати. Цей формат – це своєрідна "підставка", "підніжка", з якої Україна зможе набагато легше увійти в НАТО,
– наголосив Краєв.
Він пояснив, що через такий союз, через створення подібних інституційних об'єднань ми наближаємось до більших і кращих гарантій нашої безпеки та якіснішої співпраці.
"Адже тепер програми постачання зброї, спеціалістів унормовані на ширшому рівні – не буде повторів та зайвих рухів", – зауважив аналітик.
Краєв розповів про союз із Великою Британією і Польщею: дивіться відео
Велика Британія і Польща будуть залучені до опору російської агресії
Відповідний союз дуже посилить українську обороноздатність і зокрема залучить набагато якісніше західні країни до відповідної проблематики. "Вони напряму будуть залучені до опору російської агресії", – зауважив експерт.
Прямо зараз, якщо Україна, умовно кажучи, ввечері підписує Вашингтонську декларацію і зранку стає членом НАТО, залишається дуже багато нерозв'язаних питань: і про застосування статті 5, і про реагування росіян, і про загрози, які створює (Росія – 24 канал) для країн Східного флангу НАТО. Поки на запитання (про ризики – 24 канал) ні в Брюсселі, ні у Вашингтоні, ні в Києві немає чіткої відповіді.
Союз України з Великою Британією і Польщею: головне
- Україна створила новий альянс з Польщею та Великою Британією. Міністри закордонних справ трьох країн погодили відповідну декларацію.
- В ній мовиться про те, що Польща та Велика Британія допомагатимуть Україні стримувати московську загрозу та інші небезпеки різного ґатунку.
- Велика Британія анонсувала відповідний формат ще наприкінці січня 2022 року. Це зробили для того, щоб протистояти агресії Росії.
- Посол України в Польщі Андрій Дещиця розповів, що відповідний союз матиме 3 напрямки діяльності.