Про проблеми з паливом через блокаду кордону розповів заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич. Відповідну заяву він зробив в ефірі телемарафону, пише 24 Канал.

Дивіться також Поліція у Польщі тричі закликала місцеву владу скасувати дозвіл блокувати кордон з Україною

Яка ситуація на кордоні України та Польщі

"Ми вже бачимо проблеми з постачанням пального до України", – сказав він.

Маркіян Дмитрасевич наголосив, що станом на сьогодні ситуація на кордоні не критична для українського експорту.

Він повідомив, що через польські кордони перетин українських вантажівок заблокований. За його словами, у середньому йде одна вантажівка на годину щодня.

Хоча це й зменшує рівень українського продовольчого експорту, проте Україна має можливість використовувати залізничні шляхи. Один з основних шляхів експорту проходить через дунайські порти.

Також Дмитрасевич заявив, що в Україні дуже задоволені роботою нашого зернового коридору з одеських портів.

Що відбувається на кордоні

  • У листопаді польські перевізники заблокували прикордонні переходи з Україною для вантажівок. В чергах на в'їзд в Україну очікують понад 3 вантажівок.
  • Від початку протестів на кордоні померло двоє водіїв. Тому посол України в Польщі повідомив, що Україна направила ноту з вимогою розпустити страйк.
  • Зазначимо, що польські перевізники вимагають скасувати транспортний безвіз для України. Однак у Єврокомісії заявили, що не можуть виконати цю вимогу мітингувальників.
  • Перевізники також відмовились від розблокування кордону, попри переговори з українськими чиновниками.
  • У Федерації роботодавців України заявили, що через блокування перевізників Україна втратила близько 400 мільйонів євро. Якщо також врахувати непрямі втрати, то розмір збитків складає мільярди євро.
  • Президент Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію на кордоні, сказав, що вона виникла "через деякі політичні кроки наших сусідів".
  • Додамо, що протести польських перевізників не вплинули на рух автобусів і легкових авто на в'їзд та виїзд з України.