Ці аудіозаписи – не пріоритет, – Зеленський

Свою позицію Зеленський повідомив в інтерв'ю британському виданню TheTelegraph.

До теми Як скандал з плівками Порошенка вплине на відносини України та США: пояснення експертів

Навіщо потрібно знову втягувати Україну в це? Зараз ми користуємося двосторонньою підтримкою в США, як в Конгресі, так і в Сенаті. У нас є підтримка президента. Ці записи не є пріоритетом,
– наголосив він.

Стратегічне партнерство з Вашингтоном – дуже важливе для України, наголосив Зеленський. Отож наміру впливати на внутрішньополітичний процес чи виборчу кампанію нема. Це стосується не лише США, а й будь-якої країни.

Зеленського цікавить, як записували розмови

Найбільше у справі з аудіозаписами Зеленського цікавить, як могли записувати розмови в Адміністрації Президента.

Дивіться, я нічого не знаю про деталі цієї домовленості. Єдине, що мене цікавить, це те, як можна було підслуховувати, робити записи в Офісі Президента України,
– зазначив 6-ий президент України.

Що відомо про скандал з "плівками Порошенка"

  • 19 травня 2020 року нардеп Андрій Деркач оприлюднив записи розмов колишнього віцепрезидента США, а нині кандидата у президенти Джо Байдена та Петра Порошенка.
  • Аудіозаписи, за словами Деркача, зробили у 2015 – 2016 роках.
  • На плівках нібито мовиться про отримання 1 мільярда доларів за збереження схем компанії Burisma та звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна.
  • В Офісі Генпрокурора зареєстрували кримінальне провадження щодо аудіозаписів.
  • ДБР відкрило провадження щодо прослуховування президента Порошенка.
  • Експосли США в Україні оприлюднили спільну заяву щодо плівок. У ній заявили про спробу втягнути Україну у внутрішні справи Сполучених Штатів.

Коли відбудуться вибори президента США?Президента США обиратимуть 3 листопада 2020 року. Головним конкурентом республіканця Дональда Трампа буде демократ Джо Байден. Згідно з останніми опитуваннями, Байден випереджає Трампа на 10%.