Раніше повідомлялося, що у Варшаві розпочався масштабний страйк польських фермерів. Вони застосовували сирени, фаєри, зокрема, у місті лунали вибухи петард.
Дивіться також Можливе припинення обміну товарами, ЄС посилює контроль: що відбувається на кордоні з Польщею
Внаслідок сутичок є поранені
Поліція Варшави повідомила, що під час великого протесту фермерів у Варшаві сталися сутички під будівлею польського парламенту.
Правоохоронці повідомили, що частина мітингувальників намагалася пройти крізь бар'єри, які загороджували приміщення Сейму Польщі, однак поліція завадила їм це зробити.
Повідомляється, через фізичну агресію частини мітингувальників правоохоронці змушені були застосувати заходи примусу до людей, яких просили поводитися відповідно до закону.
Водночас вони заявили, що є нейтральними у цій ситуації.
Поліція не є стороною в поточній суперечці, через яку відбуваються протести,
– додали правоохоронці.
Кореспонденти hromadske оприлюднили кадри з місця подій.
У Варшаві під час протесту між поліцією та мітингувальниками виникли сутички: дивіться відео
Що відомо про постраждалих
Поліція також повідомила, що у правоохоронців кидали бруківкою. Низка поліціянтів внаслідок цього були поранені.
Ба більше, правоохоронці затримали кілька десятків людей.
За даними RMF FM, кожні кілька хвилин із гучномовців можна почути заклики поліції до фермерів розійтися. Але протестувальники заявили, що поки не мають наміру припиняти акцію протесту.
Яка наразі інформація про протест відома: основне
- Організатори анонсували участь понад 100 тисяч людей з усієї Польщі. Фермери зібралися біля будинку уряду і пішою ходою рухаються до Сейму.
- Вимоги аграріїв залишаються незмінними. Вони невдоволені європейським "зеленим курсом". Водночас фермери вимагають припинити імпорт сільськогосподарської продукції з країн поза ЄС, передусім з України.
- У Варшаві проводять посилені заходи безпеки. Правоохоронці разом із собаками оглядають зупинки громадського транспорту, каналізаційні решітки, а також сміттєві баки.
- Під час акції протесту фермери демонстрували плакати з антиукраїнськими гаслами. Можна було помітити фрази "Кінець українізації Польщі", "Ми пам'ятаємо Волинь" тощо.