Таку думку 24 Каналу висловив заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету та керівник Народного антикризового управління в Білорусі Павло Латушко. Він додав, що за конституцією самопроголошеного президента, кампанія триватиме понад рік, але все залежить від того, як захоче сам Лукашенко.

До теми "Лукашенко готує ґрунт": чи може Білорусь під тиском Росії долучитись до війни

Чи є опоненти у Лукашенка

Після того, як у Білорусі сформують парламент, має відбутися Всебілоруське народне зібрання. Його проводили вже багато разів. Саме на ньому оберуть президію та голову. Також це народне зібрання має повноваження затверджувати концепцію національної безпеки, воєнну доктрину, а головне – виносити на розгляд імпічмент президенту.

Як ви думаєте, хто його очолить? Судячи з логіки диктатури, немає інших варіантів, ніж сам Лукашенко. Тобто, одночасно він займатиме дві посади. Буде трипалатний парламент: нижня, верхня палати, Всебілоруське зібрання ще й два президенти: Лукашенко, який узурпував владу, а також голова цього зібрання,
– розповів Латушко.

Далі відбудуться президентські вибори. Тут одразу виникає питання, чи поступиться своєю посадою диктатор. Найімовірніше, що ні.

Він до кінця триматиметься за владу. Для нього це як наркотик, хвороба, якою хворіє. Але якщо розглянути варіанти, кому можна передати владу, то, напевно, це буде син,
– припустив Латушко.

Опозиціонер додав, що мовиться про старшого сина Лукашенка – Віктора, бо наймолодший Ніколай не підходить згідно з Конституцією. Крім цього, ще є третій варіант – кандидат з Кремля, але це призведе до конфлікту з Лукашенком і стане проблемою.

Що відбувається у Білорусі: актуальні новини

  • Александр Лукашенко вніс зміни до Конституції, відповідно до яких, його сім'я залишиться недоторканою перед законом, навіть після того, як він піде з посади. Окрім цього, диктатор передбачив для себе довічну охорону та права на державну нерухомість. Також новий закон забороняє будь-які процесуальні дії щодо Лукашенка та його сім'ї.
  • У Білорусі розглянули нову військову доктрину. У ній мовиться про дії у випадку "міждержавного конфлікту з сусідніми країнами". Також зазначено, що Білорусь може сама протистояти загрозам. Цікаво, що розміщення російської ядерної зброї у Білорусі пояснили нібито стримуванням агресії з боку Польщі.
  • Білоруські силовики затримали українку, яка виступала за нашу державу у війні з Росією. Жінку змусили записати відео, на якому вона зізнається, що була підписана на "погані телеграм-канали", підтримувала "неонацистів", а також брала участь у протестах у Білорусі у 2020 році.