Російські спостерігачі не брали участі у виборах президента в Україні. З реакцією у Москві не забарились – однак наразі коментують досить стримано.

Читайте також: Що відомо про лідерів екзит-полів: коротка біографія

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що вибори в Україні ще не закінчилися. Він нагадав, що має бути другий тур, тому "поки давати якісь висновки офіційні рано, потрібно почекати". Крім того, Пєсков не розповів і про ставлення до результату Володимира Зеленського, лідируючого за підсумками першого туру, пише ТАСС.

Дмитро ​Пєсков додав, що російська сторона не направлятиме вітання нікому з кандидатів у зв'язку з виходом у другий тур президентських виборів України.

Відповідно до результатів Національного екзит-полу лідирує Володимир Зеленський – він отримав 30,6% голосів. Наступну позицію посів Петро Порошенко із результатом 17,8% голосів. Замикає трійку лідерів Юлія Тимошенко – за неї проголосували 14,2% українців.

Першим на результати екзит-полу відреагував очільник комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов на своїй сторінці у Facebook. Володимира Зеленського він назвав "несистемним".

Соціологія і екзит-поли дали практично ідентичну картину лідерства несистемного кандидата Зеленського. Отже, система дала збій. Чинний президент насилу проривається до другого туру,
– вважає він.

При цьому в ефірі радіо "Ехо Москви" Косачов заявив, що Росія може не визнати підсумків виборів президента на Україні. Мовляв, позиція Москви буде залежати від "реакції української влади на тисячі скарг на порушення під час першого туру і підсумків другого туру".

Він наголошує, що перемога на виборах президента України будь-якого кандидата, крім Петра Порошенка, була б кращою для Росії. У іншому випадку там пророкують "радикалізацію антиросійської політики". При цьому кочасов вважає Зеленського "темною конячкою".

"Я б не впадав з цього приводу в якусь ейфорію. Це людина, яка не буде самостійною. Це людина, яка буде маневрувати", – стверджує сенатор.

Чому Україна не прийняла заявку спостерігачів від Росії?9 січня глава МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна не буде приймати заявки про реєстрацію російських спостерігачів на президентські вибори, які відбудуться весною. Це необхідний крок, адже йдеться про представників країни-агресора. Українська сторона вже надіслала офіційне звернення до Бюро з демократії і прав людини ОБСЄ, в якому пояснила, чому на президентські вибори не можна допускати представників Росії. Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про спостереження за виборчим процесом 7 лютого. Він забороняє спостерігачам Росії брати участі у президентських та парламентських виборах в Україні. 26 лютого відповідний закон набрав чинності.

Відео: кореспондент УНІАНу в Москві Роман Цимбалюк про реакцію РФ на результати екзит-полу

Дивіться відео, як пройшли президентські вибори 2019