Про це інформує "Громадське".

Читайте також: Міномет "Молот" відправили на додаткову експертизу

Начальник управління ремонту і технічної підготовки Центрального ракетно-артилерійського управління озброєння ЗСУ Іван Лісовий перелічив ймовірні причини вибуху міномета.

Серед них: несправна міна, подвійне заряджання або ж невмілий підривник.

Перед прийняттям в експлуатацію кожного міномету проводиться 10 підсилених пострілів з нього. Міномети "Молот" дуже добре себе проявили у зоні проведення бойових дій і наступного року ми будемо збільшувати кількість державного замовлення на них,
– зазначив представник Міністерства оборони України.

Найдивніше те, що військова прокуратура Західного регіону заборонила розголошувати результати експертизи розслідування по вибуху міномета на Рівненщині.

Таку заборону комітет нацбезпеки та оборони отримав листом за підписом заступника військового прокурора Рівненського гарнізону Сергія Кріпака. Депутати комітету хочуть 20 вересня відвідати Генпрокуратуру України та довідатися про засекречені результати експертизи.

Нагадаємо, 6 липня під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні розірвався міномет. Внаслідок інциденту загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень. З’ясувалося, що на Рівненському полігоні вибухнув міномет "Молот", а постраждалими та загиблими військовими виявилися бійці 128 бригади з Закарпаття.
Головною версією вибуху міномета на Рівненському полігоні у Міноборони назвали порушення заходів безпеки під час проведення навчань.
Президент України Петро Порошенко доручив розібратися у вибуху міномета на Рівненському полігоні і доповісти йому про результати розслідування. Президент також заборонив навчання з мінометами Молот до моменту завершення розслідування.
11 липня, на Рівненському полігоні в рамках слідчого експерименту вибухало два "Молоти". Під час першого експерименту була міна, яка вибухала на початку ствола, а у другому експерименті – подвійне заряджання.