Про переговори з бойовиками Медведчук розповів біля будівлі Апеляційного суду Києва, де 21 травня розглядають апеляцію про зміну йому запобіжного заходу. Наразі він перебуває під цілодобовим домашнім арештом.
Зауважте Медведчук заявляє, що у слідства немає нових доказів проти нього
Медведчук про переговори з бойовиками
Я офіційно був уповноважений на ведення цих переговорів виконуючим обов'язків президента Турчиновим, а потім уже президентом Порошенком. Потім був уповноважений і Тристоронньою контактною групою та СБУ, яка надала мені статус спецпредставника з гуманітарних питань у ТКГ,
– заявив Віктор Медведчук.
Проросійський нардеп домовлявся й щодо економічних питань
Також він запевнив, що він вів переговори й на економічну тематику, зокрема – про електроенергію. Нардеп заявив, що спілкувався про "принципові домовленості щодо поставок електроенергії в Україну, і такий договір був підписаний і заключений владою".
Ба більше, він заявив, що зустрічався з Порошенком в 2014, у 2015 роках і надалі – аж до 2018 року. Мовляв, до того часу, поки вони "не розійшлися в поглядах щодо обміну утримуваними особами".
Щодо того, чи просив Віктор Медведчук бойовиків не чіпати будинок олігарха Ріната Ахметова в Донецьку у 2014 році, він заявив, що не хоче коментувати "ніякі розмови, бо вони є сфальсифікованими". Мовиться про телефонні розмови нібито Медведчука з іншими особами, які оприлюднили розслідувачі Bihus.info.
Коротка передісторія щодо Віктора Медведчука
- 11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку підозру.
- Їх підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму.
- Згодо Венедіктова разом з Іваном Бакановим заявила, що мовиться про 3 епізоди.
- Попри те, що прокурори просили тримання під вартою, суддя Печерського райсуду Підпалий обрав для Медведчука цілодобовий домашній арешт.
- Згодом його вирішили оскаржувати захист нардепа та Офіс генпрокурора.