Про це 24 Каналу сказав заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, експерт з авіації Анатолій Храпчинський, коментуючи відповідну заяву міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Конкуренція за контракти Міноборони матиме позитивний вплив.
До теми Україна хоче перевести виробництво РЕБ на ринкові рейки, – Федоров
"Тому насправді це потужне рішення з боку Мінцифри. Ми підтримуємо й задоволені, що держава нарешті звертає увагу на виробників засобів РЕБ. Й очікуємо, що саме українських виробників держава підтримуватиме набагато сильніше", – зазначив Храпчинський.
За його словами, за останній 2023 рік значно збільшилась кількість компаній, які виробляють засоби радіоелектронної боротьби. Ідеться про виробників і оперативно-тактичних рішень, і великих станцій, що пригнічують зв'язок БпЛА "Орлан" на 20 кілометрах, і систем для збільшення "Покрови".
В Україні також розвивається виробництво БпЛА
Важливо не лише пригнічувати ворожі дрони, а й запускати власні. Ба більше, ці засоби гарно показали себе, уражаючи російських окупантів, їхню техніку, кораблі й навіть стратегічні об'єкти на території країни-агресорки.
Щоб координувати роботу БпЛА, в Україні створять окремий рід військ – Сили безпілотних систем.
Створення Сил безпілотних систем свідчить про комплексний підхід. Розвиток систем БпЛА повинен бути всебічним,
– наголосив Храпчинський.
Дронове виробництво в Україні: останні новини
- У The Wall Street Journal написали, що до кінця 2024 року Україна планує виробити 1 мільйон FPV-дронів, щоб компенсувати нестачу артилерійських снарядів.
- Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував збільшення виробництва далекобійних дронів, які зможуть долетіти до Москви й Петербурга.
- За словами міністра, натепер Україна має паритет із ворогом за кількістю дальніх БпЛА. Їх виробляють близько 10 компаній.