Естонський генерал наголосив, що оскільки росіяни не мають можливостей для глибокого прориву, то експериментують із невеликими силами всюди. Таким чином війська країни-агресорки сподіваються, що десь на якомусь відтинку фронту з'явиться шанс на прорив.
До теми Генштаб Естонії заявляє, що Росія почала застосувати більше артилерії та дронів на фронті
Росія експериментує невеликими силами на фронті в Україні
Миц зазначив, що останнім часом почастішали атаки російських військових на Харків, крім того, московські пропагандистські канали закликають стерти українське місто з лиця землі. За словами естонського генерала, це навіть диво, що Харків досі стоїть, адже він розташований недалеко від зони бойових дій.
Начальник Генштабу Естонії також зауважив, що Росія намагається розширити лінію фронту в Україні. Це потенційно може змусити Україну розширити оборону, що означатиме її витончення.
Самі росіяни використовують те, що можна назвати "тактикою амеби". Усвідомлено чи ні, але, як я вже сказав, у них немає можливостей для глибокого прориву, але вони проштовхуються всюди, попри втрати своїх солдатів, техніки й сподіваються, що десь раптом з'явиться можливість,
– розповів Миц.
Генерал підкреслив, що хоча Росія може мати можливість бомбардувати Харків, їй бракує необхідних ресурсів для повного захоплення міста. Миц зауважив, що хоча Росія потенційно може проникнути в місто в результаті однієї вирішальної атаки, утримання контролю над ним вимагатиме значного збільшення військ, а цього ресурсу наразі бракує російським військам.
"Ми бачимо, що вона, так би мовити, продукує більше військ – факт у тому, що сьогодні у неї більше військ в Україні, ніж два роки тому, – але, знову ж таки, рівень їхньої підготовки та рівень командування низький, на рівні групових рот", – пояснив естонський генерал.
Миц розповів, що останніми тижнями окупанти також спробували об'єднати ротні бронетанкові атаки, але це скоріше поодинокі випадки, ніж масове явище.
Ситуація на фронті продовжує лишатися складною
- Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що ситуація на фронті продовжує лишатися напруженою. За словами глави Міноборони, ворог намагається просунутися вглиб позицій Сил оборони, зосередившись для прориву західніше Бахмута, зокрема, до Часового Яру.
- Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомляв, що вище російське воєнне керівництво поставило завдання своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня. Тому він ухвалив рішення посилити оборону на зазначеному напрямку.
- Згідно зі звітом Генштабу ЗСУ від 15 квітня Сили оборони відбили 54 штурми російської армії. Найбільше атак ворога було зафіксовано на Новопавлівському та Бахмутському напрямках.