Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер, передає "Телеграф".

"Ви не повинні забувати контекст, в якому було зроблено це рішення. США виступали за надання ПДЧ для України і Грузії, що було правильно. І що повинно було бути зроблено, тому що ПДЧ не є гарантією членства. Це – інструмент, шлях допомогти країні підготуватися, щоб вона стала надійним кандидатом пізніше", – пояснив Курт Волкер.

Читайте також: Що означає "аспірантура" України в НАТО: віце-прем’єр дала пояснення

Однак, за словами американського дипломата, ні Україні, ні Грузія у той час не були готові до членства у НАТО. Відтак деякі члени Альянсу виступали проти надання ПДЧ обом країнам, вважаючи, що це "створить автоматизм в напрямку до членства", особливо в контексті діяльності Росії.

При цьому Волкер нагадав, що з тих пір Україна і Грузія мають річні національні програми, які передбачають такого ж роду роботу, яку потрібно зробити і в рамках ПДЧ. Однак, на його думку, Україна і Грузія й далі не готові до членства в НАТО

Нагадаємо, НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Країни-аспіранти – це держави, які заявили про свою зацікавленість у приєднанні до НАТО. Вони отримують запрошення до інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань свого прагнення до членства і пов'язаних із цим реформ.

На відповідне рішення відреагував Президент України Петро Порошенко, назвавши наступні кроки України щодо членства у НАТО.