Відповідна інформація з’явилася на сайті українського парламенту.

Читайте також: Запровадження воєнного стану в Україні: що він змінює в житті українців

Як видно з оприлюднених даних Парубій підписав проект закону та направив його на підпис президенту.

Парубій, закон, воєнний стан, Україна, документ, підпис

Після того, як документ підпише гарант (за інформацією "Громадського", президент має це зробити цього ж дня, 28 листопада), його мають оприлюднити урядові видання. І вже тоді у 10 областях України офіційно запрацює режим воєнного стану.

Згідно з Указом Порошенка, воєнний стан в Україні розпочався о 14:00 26 листопада та триватиме 30 діб — до 14:00 26 грудня.

"Відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України, статті 5 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Верховна Рада України постановляє затвердити Указ Президента України від 26 листопада 2018 року № 393 "Про введення воєнного стану в Україні" з таким застереженням: воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях і внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії; у період дії воєнного стану, введеного зазначеним Указом Президента України, часткова мобілізація оголошується Президентом України у терміни та у обсягах відповідно до загроз національній безпеці та обороні України", – мовиться у доопрацьованому законопроекті.

Додамо, що у початковому тексті законопроекту, поданому у Верховну Раду 26 листопада, не було номеру Указу президента.

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі – прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки. Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях.

Уночі проти 26 листопада пройшло засідання РНБО, на якому розглянули питання ймовірного запровадження воєнного стану в Україні у зв'язку з ескалацією конфлікту в Азовському морі, а саме через те, що Росія обстріляла та затримала українські військові кораблі. Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію воєнного комітету щодо запровадження воєнного стану та виніс це питання на розгляд парламенту. Увечері 26 листопада Верховна Рада на екстренному засіданні ухвалила постанову про введення в Україні режиму воєнного стану: відповідне рішення підтримали 276 депутатів.

Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента. Аби рішення РНБО вступило в силу, за неї має проголосувати Верховна Рада. Закон про правовий режим воєнного стану передбачає низку положень щодо зміни прав і свобод громадян, однак не обов'язково всі вони будуть введені. Вичерпний перелік прав і свобод людини як громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження, має міститися в Указі Президента.

Воєнний стан, Порошенко, Парубій, Рада, указ
Де почне діяти воєнний стан в Україні