Очолив його заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, повідомили у прес-службі МВС України на сторінці у Facebook.
Читайте також: Пам’ятка жителям областей, де ввели воєнний стан
До керівного складу, зокрема, увійшли перший заступник глави Держприкордонслужби Василь Серватюк, заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич, перший заступник глави ДСНС Олег Мельчуцький, заступник командувача Нацгвардії Валерій Бондар, а також перший заступник Глави Державної міграційної служби Наталія Науменко.
Крім того, створили оперативні штаби у територіальних органах системи МВС.
Оперативні штаби працюватимуть у цілодобовому режимі та здійснюватимуть обмін інформацією та координацію з Генеральним штабом Збройних Сил України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони, Управління державної охорони та Держспецзв’язком,
– йдеться у повідомленні.
Зазначається, що правоохоронці, як і раніше, виконуватимуть свої безпосередні обов'язки, проте вже у посиленому режимі.
Раніше радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив, що введення воєнного стану в Україні через відкриту агресію Росії в Азовському морі не відобразиться на житті пересічних українців. Запровадження такого стану передбачає посилення роботи правоохоронних органів.
Нагадаємо, увечері 26 листопада Верховна Рада на екстренному засіданні ухвалила постанову про введення в Україні режиму воєнного стану. Передувало цьому рішенню агресія Росії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Згодом, Росія захопила три українських судна.
Офіційно закон про введення воєнного стану в Україні набув чинності 28 листопада.
Де запроваджено військовий стан: карта
Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента. Аби рішення РНБО вступило в силу, за неї має проголосувати Верховна Рада. Закон про правовий режим воєнного стану передбачає низку положень щодо зміни прав і свобод громадян, однак не обов'язково всі вони будуть введені. Вичерпний перелік прав і свобод людини як громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження, має міститися в Указі Президента.
Що треба знати про воєнний стан в Україні: дивіться відео