Так, вирішила висловитися представник російського МЗС Марія Захарова. Про це повідомляють російські ЗМІ, інформує 24 Канал.

Дивіться також Розміщення ядерної зброї в Польщі: Дуда заявив про готовність

В Кремлі відреагували на заяву Дуди про ядерну зброю

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала провокативними заяви польського керівництва щодо готовності Польщі розмістити американську ядерну зброю. Так, вона почала заявляти про "амбіції" Польщі "як би міцніше пригорнутися до розміщеної в Європі ядерної зброї США". Також Захарова почала говорити про те, що польська влада давно веде свою ворожу політику проти Росії.

Проте на цьому вона не зупинилася. Захарова почала нести нісенітниці про те, що НАТО вже давно позиціює себе "ядерним Альянсом", а також вона звинуватила Варшаву в "інтенсивній участі у спільних ядерних місіях".

У підсумку в МЗС Росії не вигадали нічого кращого, аніж вдатися до погроз.

Варшава, схоже, маніакально домагається того, щоб привернути ще більшу увагу військових планувальників у російському Генштабі. Не важко припустити, що в разі появи американської ядерної зброї на території Польщі відповідні об'єкти негайно поповнять список легітимних цілей для ураження в ситуації прямого військового зіткнення з НАТО,
– заявила російському ЗМІ представниця російського МЗС.

Що сказав Дуда: основне

  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що розміщення ядерної зброї в його країні вже деякий час є предметом польсько-американських переговорів.
  • Дуда заявив, що він не приховує готовності своєї країни до такого кроку. Він вказав на зростання мілітаризації Росії в районі Кенігсберга та переміщення її ядерної зброї до Білорусі.
  • Очільник Польщі заявив, якщо буде таке рішення союзників розмістити ядерну зброю в рамках спільного використання ядерної зброї й на нашій території для посилення безпеки східного флангу НАТО, то вони готові до цього.