Це 24 Каналу прокоментував полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що це гранично мала висота. Він додав, що свого часу армійців вчили виконувати бойові завдання у метрі над соняшниками. Зазначимо, що роботу авіації зафільмували аеророзвідники 47 окремої механізованої бригади.

Дивіться також Головне – апаратна частина: авіаексперт описав, якою буде українська КАБ

Як працює армійська авіація

"Це робота некерованими реактивними снарядами з паралельним відстрілом теплових пасток", – наголосив льотчик-інструктор.

Тобто кілька вертольотів викликають військові, яким потрібна допомога з повітря. Триває цілевказання по можливому місцерозташуванню ворожих військ. У такому режимі армійська авіація ЗСУ виконує бойові завдання уже десять років.

Нині є велика проблема з НУРСами – некерованими реактивними снарядами, некерованими авіаційними ракетами. Це старі боєприпаси, яких майже не залишилося. До того ж їх уже ніде майже не виробляють. Однак, такі боєприпаси все одно намагаються знаходити.

Намагалися працювати закордонними ракетами типу Zuni. Непогано себе показали, але їх є певна кількість. Тому є моменти, пов'язані саме з цим завданням. Думаю, будемо переходити на нові системи ураження російських військ за допомогою гелікоптерів,
– сказав Світан.

Тобто партнери можуть надати Україні нові блоки з новими ракетами більшої дальності. НУРСи тим часом працюють на глибину 7 – 8 кілометрів, а прямим наведенням – менше ніж 4 – 5 кілометрів. Тим часом для літаків українські військові можуть отримати авіаційні бомби та ракети з високоточним наведенням.

"Такий підхід дуже добре себе виправдав – не накривати площу, накривати конкретно місце. Ці можливості зараз є і з наведенням по GPS-навігації, з наведенням ракет по лазерному променю та з попереднім наведенням по радіоуправлінню", – наголосив військовий експерт.

Українська авіація: новини

  • ЗСУ почнуть випробовувати керовані авіаційні бомби українського виробництва. Випробування розпочнуть за кілька тижнів.
  • За даними Sky News, український військовий літак уперше вдарив по цілі на території країни-агресорки. Так уразили командний пункт ворога у районі Бєлгорода.
  • Україна очікує на отримання літаків F-16. Тим часом Нідерланди не проти, аби українські військові використовували ці винищувачі для ударів по території Росії.