Таку думку 24 Каналу озвучив експерт з енергетики центру Разумкова Максим Білявський. Після обстрілів 14 січня в українській мережі є дефіцит електроенергії.

Важливо Дефіцит величезний – можуть бути екстрені відключення: у Києві жахлива ситуація зі світлом

Енергосистема України радянського зразка

Білявський розповів, що для відновлення енергосистеми Україна замовляє комплектуючі нового покоління. Це схоже на модернізацію системи. Енергосистема України була спроєктована та споруджена у СРСР, де використовувався принцип централізованої генерації.

Це означає, що декілька регіонів України, де розташовані найбільші генеруючі підприємства. Далі електроенергія з цих профіцитних регіонів доставляється ЛЕП високої напруги 750 кВт. Саме такі ЛЕП і комплектуючі такої напруги не використовуються ніде у світі, крім колишніх країн СРСР і, можливо, Китаю,
– зазначив експерт з енергетики центру Разумкова.

Децентралізація енергосистеми

Він продовжив, що Україна поступово змінює енергомережі й обладнання на 50 Гц. Таке обладнання використовують навіть у Японії, воно там є, нам підходить і воно замовлене. Загалом Україні треба децентралізація енергосистеми, мікрогенерація.

"Конкретно хотів би навести приклад. Середньостатистична лікарня має у своєму складі обладнання приблизно на 500 кВт. Фактично цю потужність споживання можна покривати шляхом так званої мікрогенерації. Це не обов'язково можуть бути сонячні електростанції, це можуть бути, зокрема, й газові турбіни", – зауважив Білявський.

Білявський про те, як Україна модернізує енергетику: дивіться відео

Усі збитки зафіксовані

За його словами, всі збитки зафіксовані й будуть передані в суд, трибунал, які визначатимуть розмір репарацій від Росії. Та все ж для того, аби нам виготовили нові комплектуючі потрібен час. Специфікація має понад 100 тисяч найменувань.

Енергосистема побудована таким чином, що той чи інший вузловий об'єкт – це така собі замкнута схема електричного кола. Якщо, наприклад, ми замовили з 3 різних джерел 3 види обладнань, відповідно, ми не можемо запустити цей об'єкт, поки не прибудуть усі деталі на місце,
– наголосив експерт з енергетики центру Разумкова.

Електроенергія України: останні новини