Про це 24 каналу розповів журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков. Раніше повідомлялось про те, чи готова Росія до наступу з Білорусі.
Важливо Надпотужний психологічний тиск, – військовий експерт про переміщення військ і техніки в Білорусі
Білорусь і без того бере участь у війні
Бурлаков зазначив, що Білорусь надає аеродроми, ремонтує російську військову техніку, віддає свою, тренує солдатів, тому фактично також бере участь у війні. Зокрема, чому мобілізовані росіяни перебувають у Білорусі, бо в Росії немає можливостей розміщувати таку кількість військових. У Білорусі вони ніби в зоопарку, їм навіть не можна виходити в місто, а якщо таке трапляється, то військова поліція одразу повертає їх назад.
Атаку можна почати в будь-який момент, кордон перейти можна спробувати в будь-який момент з будь-якими силами, можна навіть це вп'ятьох зробити, але ефективність буде невелика. Єдина ефективність, яку можна досягти зараз – це зібрати всі сили й зайти через одну точку, один напрямок, що означатиме ефект відволікання. Це буде спроба відтягнути увагу від Донбасу, від Півдня і спроба якимось чином нашкодити шляхам постачання,
– зауважив журналіст-міжнародник.
Він додав, що для більш-менш ефективного наступу потрібно принаймні 100 тисяч військових, і нині ніби займаються їх формуванням. Та для цього потрібен місяць – півтора, а поки ж їм важливо зрозуміти, як ми будемо реагувати на їхнє ІПСО. Зокрема, як будемо переміщати свою техніку, свої сили, як відповідь на переміщення їхніх військ по Білорусі.
Бурлаков про те, чи готові сили до нападу з Білорусі: дивіться відео
Навчання на Півночі України й півдні Білорусі
За словами, журналіста-міжнародника в Київській області відбуваються навчання з ефективної протидії ворожому десанту, що може висадитись на кордоні, ворожим гелікоптерам. У Білорусі перед тим у Гомелі відбувались навчання саме з висадки десанту на кордон. Крім того, там працювала й техніка, яка має розміновувати території.
"Ми кажемо, що білоруси не пройдуть, бо ми замінували кордон, а з того боку починають відпрацювання по розмінуванню. Вони будуть відпрацьовувати переміщення, швидку передислокацію тощо. Не можна забувати і про ефект виконавця, коли хтось щось не так зробив, хтось щось не так зрозумів, хтось не туди поїхав, бо таке теж буває", – наголосив Бурлаков.
Загроза наступу з Білорусі: останні новини
- У Білорусі продовжуються маневри психологічного тиску щодо готовності країни до нападу на північні кордони України. Цей кордон дуже добре обороняється, й у разі чого наші війська готові зустріти дорогих гостей.
- У Білорусі одразу трьом батальйонам наказали висунутися в райони, що межують з державним кордоном України. Однак українські захисники готові відбити атаку ворога у разі потреби.
- З Бресту по кордону України на схід Білорусі вирушило кілька вагонів військової техніки, ніч вона постояла в іншому місці, її не розвантажували, й вона потім повернулась назад. Це ефект "страшила" для наших військових, мовляв, бачите, що в нас є.