Станом на 16:30 новини про ситуацію в Україні розташовані на топових позиціях у більшості світових ЗМІ.

Читайте також: Конфлікт у Азовському морі: реакція та зобов'язання світу

Гра у "знайди винного"

Як зазначає ВВС, Росія захопила три українські військово-морські судна біля Кримського півострова "в умовах серйозного загострення напруженості між двома країнами". Цей інцидент збільшив напругу, яка і так присутня у стосунках держав.

BBC

"Після зіткнення між Україною та Росією (у Азовському морі, - ред.) голосуватимуть за воєнний стан"

На думку видання, "одна країна звинувачує іншу у тому, що це сталося". Проте ВВС уточнює, що, хоч і використання Росією сили для захоплення українських суден є серйозною ескалацією, але зізнань Москви чекати не варто.

За час президентства Володимира Путіна, коли Росія і раніше використовувала силу, її відмовка завжди була однаковою: "Ми цього не починали". Це стосується і російсько-грузинської війни 2008 року, і появи в 2014 році у Криму "зелених чоловічків" (російських спецназівців), які передували анексії півострова. Отже, варто очікувати, що Москва продовжить звинувачувати у всьому український уряд та президента Порошенка,
– зазначає видання.

Читайте також: Конфлікт в Азовському морі: про воєнний стан, війну і вибори

CNN перерахував реакцію усіх країн та організацій на інцидент та наголосив на тому, що через це в Україні може бути введено воєнний стан. Також було опубліковано відео моменту, коли російський корабель таранив український буксир, з описом ситуації.

Україна та Росія запропонували суперечливі звіти про інцидент, кожна з яких звинуватила іншу сторону у порушенні морських законів,
– зазначило видання, подавши аргументи обох країн.

CNN

Напруга між Росією та Україною

Крижаний вітер між Росією та Україною

НІмецьке видання Frankfurter Allgemeine подає рівноцінно дві позиції: українську та російську, проте заголовок говорить, що "Україна звинувачує Росію в атаці на кораблі".

Між Москвою та Києвом дме крижаний вітер. Відносини були зруйновані після анексії Кримського півострова Росією. Зараз інцидент на морі створив нову напругу, – зазначає видання.

Frankfurter Allgemeine додає, що НАТО повністю підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність.

Читайте також: Воєнний стан та мобілізація: кому та коли потрібно йти до військкомату

The Guardian має протилежний заголовок: "Росія звинувачує Україну у військовій "провокації" у Керченській протоці". Проте також згадує про посилення напруги між країнами. Видання надає офіційні коментарі Кремля так само, як і позицію України.

Медіа припускає, що Порошенко може намагатися використати цей інцидент для введення воєнного стану у країні, щоб відкласти проведення виборів. Проте, як це буде корисним для нього, – не уточнюють.

The Guardian

"Запланована провокація". Росія звинувачує Україну у координації з США та ЄС

Independent пише, що "і Порошенко, і Путін можуть отримати зиск від військового конфлікту в Азовському морі".

Після бурхливої неділі в морі біля Криму здавалося, що Росія зробила занадто ризиковану ставку та програла. Яку б локальну військову перевагу вона не отримала від прямої військової конфронтації з Україною, наслідки стануть набагато серйознішими. Буде більше санкцій, серйозних санкцій, що призведе до подальшого негативного впливу на економіку,
– сказано у виданні.

Водночас Independent зазначає, що рішення адміністрації Порошенка ввести воєнний стан може "зіграти на руку Кремлю" – це дасть змогу владі РФ знову казати, що Україною керує "хунта".

Видання припускає, що президент Порошенко може використати ситуацію для "здобуття короткострокової передвиборчої переваги".

Читайте також: Ризики та переваги воєнного стану: аналіз експертів

Найсерйозніший конфлікт між РФ та Україною з 2014 року

Financial Times назвало інцидент "найсерйознішою ескалацією між країнами після вторгнення Москви у 2014 році".

Також видання уточнило, що цей інцидент випереджає зустріч G20 в Буенос-Айресі у вихідні, де президент Російської Федерації Володимир Путін збирається зустрітися з американським колегою Дональдом Трампом. Також FT зазначає, що світова спільнота та Україна зокрема все ще чекають на реакцію американського президента з цього приводу.

Financial Times

Росія захопила українські кораблі після обстрілу

New York Times називає дії Росії "різким поворотом у неоголошеній війні".

Видання також зазначило, що "подія загрожує стати струсом для крихкої внутрішньої політики України".

Читайте також: Напад Росії на українські кораблі: подробиці нового етапу російсько-української війни

Німецьке видання Spiegel назвало матеріал "Нервова війна у протоці".

Москва і Київ мають конфлікт у Керченській протоці. Зараз ситуація загострюється через те, що російський спецназ обстріляв та захопив три українські кораблі,
– сказано у публікації.

Видання додає розшифровані записи переговорів українських військових з російськими, де українці вказують, що вони – неозброєні, а росіяни вимагають зупинитися, "інакше почнуть стріляти".

Spiegel

Нервова війна у протоці

Spiegel згадує про попередні затримання Росією українських кораблів, розповідає про правові моменти поводження держав у водах Азовського моря та надає позиції обох сторін даного конфлікту.

Азовське море і Керченська протока перебувають у спільному володінні Росії та України. Обидві держави мають право проводити перевірки. Договір, незважаючи на війну на Донбасі і анексію Криму, ще в силі. Однак, це, здається, тільки на папері, – резюмує видання.

Про умови воєнного стану дивіться у відео: "Нам потрібна допомога": оприлюднено переговори військових моряків в Азовському морі