Про це в ефірі 24 Каналу заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. Він додав, що за Бахмутом розташований Часів Яр – своєрідний укріпрайон. І поки він тримається, виходити з міста немає сенсу. До слова, понад 7 місяців українські оборонці борються за Бахмут.
Дивіться також Понад 80 атак росіян та шалені втрати ворога біля Бахмута: карта бойових дій на 27 лютого
Часів Яр стримує підходи ворога
Часів Яр розташований на захід від Бахмута, на своєрідному підвищенні та є укріпрайоном. В радіусі мінімум 15 кілометрів та по діаметру в 30 він може стримувати підходи до себе дуже довго, а то й увесь час. Про це розповів Роман Світан.
"Через Часів Яр йдуть дороги живлення бахмутського гарнізону і про це всі знають. Росіяни хотіли вийти на Часів Яр з південного-сходу на північний-захід. Вони були зупинені нашою артилерією та відкинуті назад спецгрупами. Їм до Часового Яру, як до Києва рачки", – сказав військовий експерт.
Він наголосив, допоки ворог не підійде до Часового Яру, бахмутський гарнізон точно не опиниться у жодному оточенні.
З Бахмута однозначно немає сенсу відходити, поки тримається Часів Яр. А якоїсь проблеми для нього наразі немає,
– підкреслив полковник запасу ЗСУ.
Разом з тим росіяни продовжують наступати з півночі, з боку села Парасковіївка та за допомогою живої сили намагаються витіснити українських військових. Утім, успіху не мають.
"Дивлячись на карту зрозуміло, що їм (росіянам – 24 Канал) до оточення Бахмута дуже далеко. А реально оточити його практично неможливо, тому що Часівоярське підвищення якраз нависає над Бахмутом, який трохи в низині, і з нього дуже добре контролюються усі підходи до міста", – пояснив деталі Світан.
Роман Світан про ситуацію біля Бахмута: дивитись відео
Росіяни не припинять свої наступи
Роман Світан зазначив, що росіяни продовжать роботу по Бахмуту, допоки останній з них не помре – це проблема російської логіки і жодного пояснення немає.
"Відігнати їх (росіян – 24 Канал) від Бахмута можна тільки зайшовши в тил попаснянського угрупування, або вийти на Горлівку. Як тільки ми почнемо контролювати дороги, які живлять це угрупування і давлять на Бахмут, тоді ми вирішимо проблему для наших військ. Я думаю, що зараз декілька тижнів і це питання буде вирішуватися", – сказав військовий експерт.
Утім, декілька тижнів ворог точно буде "давити". Роман Світан зазначив, що протягом усієї лінії фронту росіяни накопичили до 400 тисяч військ.
"Хоча з кожним днем ймовірність збільшення тиску все менша й менша. Особливо, коли надійшли дальні засоби ураження, які дістають зараз уже до Маріуполя. Ми починаємо прострілювати майже всю глибину фронту по російським військам. Все менше у них можливостей збільшувати наступальні дії і за допомогою техніки – щодня українські військові її відмінусовують", – поділився в ефірі Роман Світан.
Тож, за декілька тижнів очікується зниження наступального бойового потенціалу ворога. І вже можна здійснювати контрнаступальні дії, наприклад ближче до березня, резюмував військовий експерт.
Оборона Бахмута: останні події
- Українські прикордонники в ближньому бою ліквідували штурмову групу росіян у Бахмуті. 9 росіян нашим захисникам вдалось "задвохсотити" та ще та 5 – відправити на лави "300-тих".
- Командувач Східного угрупування військ Олександр Сирський побував у Бахмуті. Там генерал-полковник відвідав військові частини Сил оборони, які захищають місто та підступи до нього.
- Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, чому росіяни так тримаються за Бахмут – це питання принципу.