Лише 10% біженців висловили бажання працювати в Україні. Про це свідчать результати опитування Управління з питань інтеграції та різноманітності (IMDi), пише 24 Канал з посиланням на VG .
Читайте також У країнах Європи найбільше українців у 2024 році: зміни та переваги
Скільки українців у Норвегії не хочуть повернутися додому
Дослідниця Вільде Гернеса з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet зазначає, що серед українців простежується дві тенденції:
- Перша – ті, хто вже давно в Норвегії, більшою мірою хочуть залишитися в скандинавській країні.
- Друга – ті, хто прибув щосьдавно, тепер із самого початку говорять, що хочуть осісти в Норвегії.
За словами Гернеса, серед недавніх новоприбулих підкреслено зросла кількість хлопців у віці 16 і 17 років. Вона пов’язує це зростання з обмеженнями, з якими стикаються юнаки віком від 18 років, які більше не мають можливості виїхати з України і можуть потрапити під деяку військову мобілізацію.
Опитування, проведене в січні 2023 року, показало, що кожен третій український біженець висловив бажання залишитися в Норвегії. Проте результати також показали, що більше ніж половина респондентів не впевнені у майбутньому в країні.
До слова, в Норвегії перебуває понад 65 000 українських біженців. Більшість із ними не впевнені, чи хочуть вони працювати додому.
Хочеш підтримати близьких, які залишилися в Україні? Але нема часу розбиратися зі складними сервісами? TransferGo допоможе переказати гроші швидко, легко та за вигідним курсом. Буквально твій фінансовий телепорт, який можна носити з собою у смартфоні.