Про це 24 Каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він сумнівається, що законопроєкт, який розгляне Конгрес, суттєво змінить поточну політику щодо замороженого майна агресора.

Дивіться також Зеленський заявив, що вибори "не на часі": як відреагували у США

В чому полягає рішення

Ідея законопроєкту полягає в тому, щоб активи російських олігархів та державних установ мали юридичний статус таких, що їх можна конфіскувати. Після проходження всіх інстанцій і прийняття цього закону Байден матиме можливість конфісковувати ці активи.

"Однак це не означає, що американський президент обов’язково скористається цим рішенням. Як показав закон про лендліз (можливість орендувати техніку США для України, – 24 Канал), не завжди юридичний дозвіл на якусь дію призводить до наслідків", – застеріг Вігірінський.

Міжнародний контекст

Раніше аналогічне питання обговорювали країни "великої сімки". Їхня спільна позиція – заморожені кошти не будуть поверненні Москві поки та не компенсує Україні завдані збитки.

"Фактично, це рішення створювало рамку, яка свідчить, що як такої конфіскації російського майна не станеться, і воно й надалі залишатиметься замороженим. Тому говорити про те, що незабаром Україна отримає $300 млрд, некоректно", – зазначив політолог.

У світі справді існують механізми для того, щоб конфісковувати активи фізичних осіб-росіян, які намагалися обходити санкції. Однак конфіскацію суверенних грошей російського Центробанку уявити значно складніше, адже таких прецедентів у сучасній історії не бувало.

"Якщо конфіскація російських активів все ж відбудеться, це може віднадити інвесторів з недемократичних країн на зразок Саудівської Аравії від Європи. Це буде знаком, що Європа не є безпечним місцем для таких інвестицій, що може призвести до виведення з неї аравійських грошей з подальшим переспрямуванням на Схід", – припустив Вігірінський.

З огляду на це, надання усіх російських мільярдів України в короткостроковій перспективі є малоймовірним.

Андрій Вігірінський про можливість конфіскації російських активів: дивіться відео

Санкції проти Росії: останні новини

  • Євросоюз вже кілька місяців готує 12-й пакет санкцій проти країни-агресора. Під обмеження потрапить російська алмазовидобувна промисловість. Мета нових обмежень – зменшити доходи російської промисловості для того, щоб Кремль не мав, чим фінансувати війну.
  • Водночас у Великій Британії ввели санкції проти компаній, що допомагали Росії обходити обмеження у нафто- та золотовидобувній галузі. Водночас 124 британські компанії нещодавно зізнались, що обходили заборону на роботу в Росії.
  • Також нещодавно нові санкції проти агресора в співпраці з Україною ввели Сполучені Штати, обмеживши діяльність 30 фізичних і 200 юридичних осіб, що допомогала Росії вести війну проти України.