Близько 54% з цього обсягу доставлені на турецький газовий ринок, повідомляє посиланням "Анадолу".
Цікаво: Будівництво "Північного потоку-2" затягнеться надовго, – Atlantic Council
Ще приблизно 46% – на турецько-болгарський кордон.
Через "Турецький потік" у 2020 році обсяги транзиту російського газу через Україну зменшаться – становитимуть близько 15 мільярдів кубометрів. Так, Україна щороку недоотримуватиме близько 450 мільйонів доларів від транзиту газу до Південної Європи та Туреччини.
"Турецький потік": що треба знати
З початку 2020 року Балканські країни почали отримувати російський газ в обхід України через "Турецький потік". Цей газопровід проклали по дну Чорного моря від російського міста Анапа до Киїкея на узбережжі Туреччини.
- Потужність кожної з двох ниток "Турецького потоку" становить по 15,75 мільярда кубічних метрів. Одна із них призначена для постачання газу турецьким споживачам, інша – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи.
- Будівництво "Турецького потоку" разом з другою чергою "Північного потоку" – частина російського плану щодо відмови від транзиту через Україну.
- Російський газ через газопровід "Турецький потік" з 1 січня вже почав надходити в Болгарію. З 5 січня російський газ через нову компресорну станцію "Странджа-2" в Болгарії почали отримувати Республіка Північна Македонія і Греція.
- 8 січня президенти Росії і Туреччини – Володимир Путін і Реджеп Тайїп Ердоган – офіційно запустили роботу газопроводу.
Важливо! Ще один трубопровід в обхід України, який будує Росія, – "Північний потік-2". Роботи над ним наразі зупинилися через санкції США, однак експерти роблять різні прогнози щодо терміну завершення. Всі новини про "Північний потік-2" – читайте тут.
Карта "Турецького потоку"