Про це 24 Каналу розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло, зазначивши, що український військово-промисловий комплекс має великий потенціал, який оцінили західні партнери. Також балістична ракета українського виробництва успішно пройшла випробування.
До теми Україна перетнула позначку в 100 виготовлених ракет, – Зеленський
Є лише одне питання
Виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці нагадав, що влітку було багато публікацій щодо стану українського ВПК.
Зокрема, представники адміністрації президента США приїжджали до України і наголошували на тому, що ВПК з початку повномасштабного вторгнення наростив свої потужності у шість разів. Його потенціал оцінюють у 30 мільярдів доларів США. Водночас його потужності завантажені лише на третину.
Україна влітку і восени підписала низку контрактів із західними компаніями щодо налагодження виробництва зброї в нашій країні та щодо налагодження виробництва Укроборонпрому за кордоном на потужностях західних компаній,
– зазначив він.
Тому це все можливо, на його думку, питання лише у фінансуванні. Якщо якась країна не має запасів зброї, щоб передати її, то вона може вкладатися грошима в виробництво зброї в Україні. Наприклад, таким шляхом йде Данія.
Українська зброя, можливо, не така високотехнологічна, як західного зразка, але дешевша у виробництві. Та сама САУ "Богдана", виробництво якої у кількості 18 одиниць профінансували данці, була зроблена у надзвичайно короткі строки – за 3 – 4 місяці.
Водночас її найближчий конкурент САУ Caesar, яка є набагато точніша, але разом з тим вона і вдвічі дорожча.
Тому усі потужності у нас є. Головне, щоб було налагоджене вчасне фінансування від наших партнерів, щоб розвивати наш потенціал. І, відповідно, щоб ця зброя конкурувала,
– наголосив Дмитро Жмайло.
Наприклад, країни Балтії вже придивляються та думають контрактувати зброю українського виробництва. Зокрема, їх зацікавила вся лінійка наших дронів, ракет та інших видів озброєння.
Зазначимо, що президент України, презентуючи План стійкості у Верховній Раді, анонсував у 2025 році виробництво Україною щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Адже безпілотники компенсують дефіцит артилерії в армії.
Також Зеленський поставив завдання виготовити 3 тисяч крилатих ракет і нагадав, що в Україні вже зробили довгі "Нептуни" і "є перші ураження".