Про це у програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною на 24 каналі розповів міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, наразі президент України розуміє усі державні інструменти, які можна використовувати для справжньої боротьби з олігархами.

Зверніть увагу Такий шлак, – Малюська відреагував на ймовірну відставку і сказав, коли піде

"Меседж президента й ідея були прості – він хоче швидкий результат. Щоб його виборці не чекали ще 20 років, щоб побачити те, як у нас нарешті ефективно запрацювала судова система, Антимонопольний комітет і правоохоронні органи. Й олігархи врешті-решт потрапили під заслужений пресинг державної машини", – сказав Малюська.

Який результат закону очікують

Він пояснив, що результат у 2021 році або у першій половині 2022 року – це те, що може забезпечити законопроєкт про олігархів. Конфлікт інтересів, який притаманний олігархам, тобто олігарх – і в економіці, і у владі, і у медіа, має припинити своє існування.

Щоб олігархи обрали – вони у політиці чи вони у бізнесі. І щоб вони просто перестали займатися промиванням мізків на політичну тематику громадянам,
– сказав міністр юстиції.

На його думку, потрібно, аби політика стала європейською, де б за кожною партією не "маякувала" фігура олігарха, чи за державним підприємством не стояла бізнес-структура, на якій вона живе і паразитує.

До теми Понад тисяча правок: у Раді розповіли про оновлений законопроєкт про олігархів

Закон щодо олігархів: головне

  • 15 квітня Володимир Зеленський під час засідання Ради нацбезпеки і оборони ініціював створення нового законопроєкту про статус олігарха в Україні. Вже у червні президент вніс документ у парламент.
  • 1 липня законопроєкт про олігархів Верховна Рада підтримала в першому читанні.
  • Водночас українці несерйозно налаштовані щодо законопроєкту – згідно з опитуванням КМІС, 56,4% громадян вважають, що він не є загрозою для олігархів.

Повне інтерв'ю з міністром юстиції: дивіться відео