Мальта стала форпостом Свободи

Зеленський заявив, що від опору Мальти багато у чому залежав результат протистояння у Середземному морі на Півночі Африки та на Півдні Європи. Попри жорстку облогу та бомбардування, Мальта вистояла. З допомогою союзників вона стала форпостом свободи, повідомляє 24 канал.

Зауважте Підтримка важлива і цінна: Зеленський зустрівся з главами МЗС Німеччини і Нідерландів

Росія тільки почала агресію проти Європи

Президент наголосив, що під час Другої світової війни від стійкості Мальти залежала доля Європи. Тепер від стійкості українців залежить, чи виграє свобода на континенті. Україна протистоїть тиранії, яка має дуже далекосяжні плани.

Так само як від стійкості й сміливості Мальти у 1940 – 1942 роках залежала доля Європи, сьогодні від стійкості й сміливості українців залежить, чи виграє свобода на нашому континенті. Нападом на Україну Росія тільки почала агресію проти об'єднаної Європи,
– наголосив президент.

Зеленський розповів, що по містах та селах України вдарили 2154 російські ракети. В українському небі зафіксували появу 2770 ворожих літаків. Жодного дня та жодної ночі Росія не припиняє бомбардування.

Президент наголосив: під час візиту до Одеси Шарль Мішель – президент Євроради – був змушений спуститися у бомбосховище. Тоді Росія розпочала чергову ракетну атаку. Країна-окупантка вдарила, зокрема, по Одесі.

Європейці 8 та 9 травня вшановували жертв Другої світової війни, а також – відзначали День Європи. За ці два дні лише по Одесі та області російські військові випустили 25 ракет. Усі – по цивільних об'єктах.

Росія скидає фосфорні бомби та авіабомби на будівлі, у яких немає військових, а ховаються звичайні мирні люди. Окупанти точно це знають, однак влаштовують терор.

У Маріуполі влаштували справжнє пекло

Зеленський розповів політикам і народу Мальти, як у Маріуполі росіяни влаштували справжнє пекло. Місто заблокували і з землі, і з моря. Бомбардування не припинялося. Наразі у Маріуполі зруйновано понад 90% будівель. А до війни там мешкали півмільйона людей.

Російські загарбники влаштували штучний голод у Маріуполі. Росіяни заблокували підвезення ліків, питної води, продуктів.

"Чи знали в Росії, що відбувається в Маріуполі? Так, знали. Але в російської армії був наказ саме зруйнувати це місто. І вбити якнайбільше наших людей", – наголосив Зеленський.

Він повідомив, що захисники Маріуполя продовжують опір на території заводу "Азовсталь". Україна застосовує усі можливі дипломатичні інструменти, аби врятувати героїв. Однак Росія не погоджується на жоден з запропонованих варіантів.

Зеленський наголосив, що наразі Україна не має достатньо зброї, аби деблокувати Маріуполь. Президент пригадав, як британські "Спітфаєри" змінили перебіг битви за Мальту та знищили амбіції агресора, який хотів захопити острів. Тоді місію реалізували Штати та Велика Британія.

Тепер Україна потребує схожої місії. Тоді вдасться знищити амбіції агресора, який хоче захопити Україну та інші європейські держави.

Майбутнє Європи визначається на полі бою. Україна потребує літаків, гвинтокрилів, спеціальної артилерії та іншої зброї.

"Є три інструменти"

Зеленський наголосив, що війну необхідно якнайшвидше закінчити, а Росію – змусити якнайшвидше звільнити захоплену українську територію.

Український лідер зауважив: є 3 інструменти, аби це забезпечити.

Мовиться про:

  • зброю – чим довше зволікань, тим більше смертей;
  • санкції – від своєї агресії Росія має отримати найбільшу шкоду. Зеленський зауважив, що найбільше болітимуть країну-окупантку втрати доходи від експорту енергоресурсів та повна блокада банківських операцій;
  • зупинку чинних привілеїв для громадян Росії – зокрема, мовиться про золоті паспорти з привілеями та подвійне громадянство.

"Не дозволяйте, будь ласка, використовувати себе, не дозволяйте використовувати свій острів.
Перевіряйте, хто з росіян намагається сховатися, використовуючи саме вашу юрисдикцію і вашу землю", – заявив Зеленський.

Зокрема він закликав Мальту блокувати нерухомість, яхти й рахунки, які належать росіянам.

Зеленський наголосив, що кожен має зробити свій внесок, аби свобода вистояла. Президент подякував за рішення, які Мальта вже підтримала. Також Зеленський заявив, що він вдячний за рішення, які країна ще підтримає, аби захистити Європу.

Президент також висловив сподівання, що вже незабаром Україна та Мальта зможуть розвивати свою співпрацю на новому рівні. Це станеться, коли Україна отримає статус кандидата, а зголом і повноправне членство у ЄС.

Важливо – промова Зеленського у парламенті Мальти: дивіться відео