Як пише телеграм-канал "УП. Off the record", Зеленський попросив "слуг народу" не "розхитувати човен". Також він наголосив, що "у партії має бути порядок".

Радимо ознайомитися! Детектор-шоу від "Слуги народу": все, що відомо про перевірку нардепів на поліграфі

Щодо інших питань, то слуги народу з президентом обговорили питання субвенцій (гроші для конктретно визначеної мети, які з держбюджету виділяють місцевим бюджетам) і виділення грошей на відновлення доріг на Донбасі.

За інформацією видання LB.ua, засідання фракції "Слуга народу" тривало понад дві години. Зеленський був присутнім на ньому лише перших 40 хвилин.

"Спочатку він лаяв "слуг народу" за погану дисципліну. Мовляв, багато спізнювалися до призначеного часу зборів – на 19:00 в "Парковому". З ним був Андрій Богдан і Трофимов (заступник голови Офісу президента – 24 канал). На початку "спічу" президента була "тепла ванна", він розповідав нам про свою поїздку в Золоте. Але потім президенту було запропоновано декількох жорстких запитань від самих депутатів ", – розповів співрозмовник ресурсу, який є членом фракції "Слуга народу".

За його словами, згодом нардепи обговорили скандал щодо імовірних хабарів у фінансовому комітеті. Під час цією розмови свої питання ставили Олександр Дубінський і Ольга Василевська. Натомість президент знову нагадав їм про вимогу пройти тест на поліграфі. Але пролунало це в риториці:" нехай у підсумку всі наші вороги викусять цю історію".

Можу сказати, що все це переросло в справжню лайку. І члени комітету, заочно звинувачені в тому, що взяли гроші тепер є готовими йти до керівництва парламент та просити відставки голови фінансвого комітету, нардепа Данила Гетьманцева. Ці депутати є налаштованими категорично та непримиренно,
– підкреслив представник "Слуги народу".

Також під час засідання обговорили скандал з екс-керівником "Правого сектора" Сергієм Стерненком та роль генпрокурора Руслана Рябошапки в цьому питанні.

Після того, як Зеленський поїхав, засідання фракції продовжив Трофимов. Упродовж цього часу нардепи обговорювали питання регіональної політики та призначення голів райдержадміністрацій, "адже мажоритарники повсюдно бунтують проти".

Щодо питання про можливе позбавлення депутатських повноважень нардепа "Слуги народу" В'ячеслава Медяника, зокрема через нещодавній скандал з появою його листування в мережі, то представник "Слуги народу" сказав, що питання знято – "депутат пройшов поліграф і є чистим".

За інформацію ресурсу "Обозреватель", під час засідання також торкалися таких тем:

– нардеп Антон Поляков розповів про конфлікт з одним з колег, який нібито замовив його кримінальному авторитету. Генпрокурор Рябошапка, за словами Полякова, на повідомлення про це не відреагував;

– скандальні інциденти зі «слугами народу» в Раді, зокрема деяких ловили на кнопкодавстві, але з фракції нікого не виключили;

частково обговорювали питання з Євгеном Шевченком, який з'явився в ефірі пропагандистів Кремля з ватажком "ДНР" Денисом Пушилін Денис Володимирович, нардепи дійшли висновку більше не ходити на російське телебачення;

– у політсилі запевнили, що монобольшість зберігається, і немає розколу, про який говорять ЗМІ. Також відзначили, що деякі члени фракції розхитують ситуацію та хочуть пропіаритися на скандалах. У "Слузі народу" переконують, що конфлікту, який намагаються роздути, немає.

Додамо, що перед засіданням у "Парковому" відбувся пікет ФОПів, які прийшли з відповідними плакатами та вимагали захистити їхні права.

Слуга народу, Зеленський, засідання, ФОПи

Слуга народу, Зеленський, засідання, ФОПи
Засідання "Слуги народу" розпочалося з пікету ФОПів

Ймовірна корупція серед "слуг народу": що треба знати

  • Ці хабарі нардепи могли брати за голосування на засіданні фінансового комітету Ради проти скасування корупційної схеми, закладеної у процедуру оцінки вартості нерухомості (законопроєкт 2017).
  • 11 "слуг народу", які не голосували за знищення схеми: Ірина Аллахвердієва, Ольга Василевська-Смаглюк, Дар'я Володіна, Юлія Діденко, Олександр Дубінський, Вікторія Кінзбурська, Олексій Ковальов, Ганна Колісник, Олексій Леонов, Анастасія Ляшенко, Євген Петруняк.
  • Офіс Президента вимагав від цих нардепів пройти перевірку на поліграфі. Кілька депутатів уже це зробили, зокрема – Давид Арахамія і Олександр Дубінський, між якими через це виникла суперечка. З результатами решти ви можете ознайомитися тут.
  • Згодом на детектор можуть прийти й інші нардепи, зокрема із "Голосу". У фракції заперечують, що представники депутата Антона Яценка могли пропонувати гроші усім членам цього комітету, а не лише "слугам народу".