Про це 2 жовтня заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на зустрічі з британським міністром з питань безпеки Беном Воллесом, повідомляє прес-служба МВС України.

Читайте також: На українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою, – Порошенко

"Кримінальні авторитети користуються ліберальністю наших законів, "осідають" тут на місяці і ведуть судові баталії, щоб отримати громадянство. За нашими даними, за 60% крадіжок авто і грабежами квартир стоять "злодії в законі". Більшість з них – на постійному зв'язку зі спецслужбами РФ", – заявив Аваков.

Крім кримінальних завдань, вони ("злодії в законі", – ред.) виконують інші політичні замовлення. Наприклад, фінансують діяльність деяких депутатів, щоб вони не підтримували радикальні закони уряду, спрямовані на посилення боротьби з організованою злочинністю,
– зазначив очільник МВС.

При цьому Аваков зазначив, що "злодії в законі" можуть вести злочинну діяльність в Україні, а потім "за брудні гроші" жити в Європі, як законослухняні громадяни.

Що таке "злодій у законі"? Титул деяких членів злочинного світу, які відносяться до його еліти і користуються значним авторитетом. Злодії у законі – це специфічне для СРСР (в подальшому також і для країн пострадянського простору) явище у кримінальному світі, яке не має аналогів у світовій кримінальній практиці. Явище утворилося у 1930-х роках і характеризується наявністю жорсткого кодексу кримінальних традицій, а також виключним рівнем закритості і конспіративності.