Проте політолог-міжнародник Руслан Осипенко зауважив, що Реджеп Ердоган має багато важелів впливу на Росію, якими може вигідно для себе скористатися. Про це він розповів 24 Каналу.

Важливо Слово Ердогана та військового флоту: чи зможе Туреччина відновити зернову угоду

Може натиснути на "больові точки" Путіна

Політолог впевнений, що НАТО потрібно мати канал спілкування з Путіним для того, щоб розв'язувати певні проблеми. Водночас Туреччина проводить розумну політику.

Після економічних ударів, які Москва завдала Анкарі, – призупинення дії зернової угоди, з якої Туреччина мала зиск, та відмова Путіна надати можливість Туреччині стати газовим хабом Росії. Після цих двох ударів Туреччина викрутить з Росії все, що зможе,
– зазначив Осипенко.

Ердоган навіть зможе повернути Путіна до продовження зернової угоди. Адже Росія надзвичайно залежить від декількох країн – Китаю, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Грузії і звичайно Туреччини.

Чому Ердоган хоче зустрітися з Путіним: дивіться відео

"Ці країни допомагають обходити санкції, постачати імпортні товари. Але Туреччина ще й в басейні Чорного моря є вирішальним союзником Росії, тому що контролю Босфор та Дарданелли та пропускає кораблі з вантажами, які потрібні росіянам. Якщо Анкара зупинить хоч одне судно і як слід його догляне, Росія взагалі втратить можливість перевозити вантажі Чорним морем", – підкреслив політолог-міжнародник.

Водночас Туреччина має можливості натиснути на інші "больові точки" Росії – у Лівії, Сирії, на Кавказі, у Центральній Азії. Ситуація для Москви в цих регіонах буде залежати від того, як буде поводити себе Туреччина.

"А тому підтримка діалогу Туреччини з Росією є і на користь НАТО, і Україні", – відзначив Руслан Осипенко.

Що відомо про можливий візит Путіна в Туреччину

  • Президент Туреччини 2 серпня провів телефонну розмову з Путіним. Ердоган закцентував російського диктатора на зерновій угоді.
  • Зокрема він зазначив, що її припинення не принесе жодній країні користі. А найбільше потерпатимуть від припинення зернової угоди країни, якім потрібно зерно, але при цьому вони мають низькі прибутки. Крім того, ціни на зернові культури з після припинення угоди збільшились на 15%.
  • Також Ердоган запросив Путіна до Туреччини. Наразі Москва та Анкара продовжують консультації щодо візиту. Російський диктатор вірогідно може відвідати Туреччину в серпні.