Про результати розмови Денісова вранці 9 серпня повідомила у своєму Facebook.
Читайте також: По Сенцова треба відправляти медичний літак, бо він не виживе, – сестра
Український омбудсмен зазначила, що говорила з Москальковою про можливий обмін Сенцова на громадянина Росії Олексія Седікова. Проте у Росії вкотре "зятягнули пісню" про те, що вважають Олега Сенцова громадянином Російської Федерації, "тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий".
На зауваження, що є документальне підтвердження з боку РФ, що Олег – громадянин України, і він по всіх документам прибув відбувати покарання в Лабитнангі, в ІК-8 саме як громадянин України, почалася так би мовити "стара пісня"… всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російського громадянства,
– зазначила Денісова.
Український омбудсмен нагадала, що від перебування в міській лікарні міста Лабитнангі Сенцов відмовився. У листі сестрі він згадував, що там з нього просто знущаються.
Читайте також: Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення, – сестра Сенцова про його стан
Денісова також додала, що у цьому медзакладі навіть немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування.
Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології… Попросила Тетяну Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя,
– наголосила Людмила Денісова.
Вона також зазначила, що звернення матері Сенцова про помилування сина вже передали в Спецкомісію по помилуванню. Український омбудсмен звернулась до російської колеги із проханням пришвидшити цю справу з огляду на критичність ситуації – щоб врятувати життя українського режисера.
Згодом Денісова повідомила, що мала ще одну розмову з Москальковою, у якій російська колега вкотре запевняла, що у Сенцова "стабільний стан" і він сам сам відмовився від свого переведення до міської лікарні в Лабитнангі.
Я наполягла на тому, щоб Уповноважений з прав людини Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак відвідав Олега, сфотографував його і зняв відео своєї розмови з ним, аби ми переконалися, що його стан дійсно стабільний. Зараз вона займеться організацією цього візиту,
– відзвітувала український омбудсмен.
9 серпня минає уже 88-й день голодування незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова. Напередодні його сестра Наталія Каплан повідомила, що стан брата не просто поганий – він катастрофічний. Особисто просити про помилування Олег Сенцов відмовився.
7 серпня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив про значне погіршення його стану. У режисера знизився рівень гемоглобіну, а серцебиття сповільнилось до 40 ударів за хвилину.
За що в Росії засудили Олега Сенцова?Українського режисера затримали на території окупованого Криму 11 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці теракту у Криму під час незаконної анексії півострова Росією. Пізніше режисера звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.
У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. З 16 травня 2018 року Олег Сенцов голодує з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.