Про це пише кореспондент CNN Стівен Коллінсон, зазначаючи, що Маккейн хотів бачити Барака Обаму та Джорджа Буша на своєму похороні, але не бажав, щоб його відвідав чинний президент США.

Читайте також: Помер Джон Маккейн: як його пам'ять вшановують у Києві

Якщо ці плани сенатора залишилися без змін, то Маккейн направить чітке остаточне повідомлення Трампу, що поведінка президента США, популістський стиль та світогляд є протилежними до основоположних цінностей та глобальної ролі Америки, йдеться у статті.

У Вашингтоні навіть смерть є політичною – факт, який Маккейн добре розумів, плануючи власний похорон так, аби виключити з нього Трампа, що стане безпомилковою посмертною заявою сенатора, спрямованою у Білий дім,
– зауважує автор статті.

Жалоба за Маккейном і похвала його мужності, честі, порядності, характеру та готовності переглянути свої власні помилки будуть лунати в той час, коли Трамп стикається з жорсткою критикою своєї особистості і поведінки. Зізнання колишнього особистого адвоката президента США Майкла Коена та суд у справі екс-керівника його штабу Пола Манафорта, що відбувся минулого тижня, поглибили політичний та юридичний шторм, що бушував навколо Білого дому – проте не спонукали більшість республіканських лідерів критикувати Трампа, продовжує журналіст.

У цьому контексті церемонії вшанування пам'яті Маккейна, безсумнівно, стануть не просто плачем за політичним гігантом, який покинув цей світ. Вони, швидше за все, стануть дебатами щодо політичної моралі та правил і принципів, очікуваних від громадських діячів у вже поляризованому політичному суспільстві, на яке чинить свій руйнівний вплив глава Білого дому, вважає Коллінс.

"Відстороненість від участі у такій великій національній події (похорону Маккейна – "24"), безсумнівно, "вжалить" таку людину, як Трамп, який насолоджується театральністю свого президентства", – зазначається у матеріалі.

За нормальних обставин президенту США можна було б зробити вичерпну письмову заяву щодо смерті такої важливої політичної фігури, як Маккейн. Але Трамп просто написав твіт, і, хоча члени його родини похвалили характер і внесок сенатора в історію країни, він цього не зробив, акцентує увагу аналітик.

Читайте також: Помер Джон Маккейн: біографія великого друга України

Так, The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомила 26 серпня, що Трамп відмовився, щоб Білий дім опублікував звернення, в якому Маккейну висловлюється похвала за героїзм, проявлений під час В'єтнамської війни та за службу США. У документі зазначалося, що прес-секретар Трампа Сара Сандерс та начальник штабу Білого дому Джон Келлі висловився за те, щоб все ж назвати сенатора Аризони "героєм".

Багато в чому антагонізм між Трампом і Маккейном є мікрокосмом зміни, яку колишній нью-йоркський бізнесмен визначив, а потім експлуатував у рамках Республіканської партії.

Коли кандидат Трамп заявив у 2015 році, що він не вважає Маккейна героєм війни, оскільки той потрапив у полон у В'єтнамі, більшість політичних спостерігачів передбачали, що він просто поховав свої сподівання на головування у Білому домі, ображаючи жертву людини, яку катували в ганебній ханойській в'язниці.

Маккейн до кінця свого життя стверджував, що Трамп є історичною аномалію та цілковитою протилежністю традиційному лідерству у США.

Все частіше у нас є власні факти, які зміцнюють наші переконання, і будь-які емпіричні докази, які суперечать їм, одразу позначаються як "фальшивки",
писав Маккейн у своїй книзі "Неспокійна хвиля".

Це було чіткою вказівкою на Трампа, але також і на політичну поляризацію, яка зробила Вашингтон таким дисфункціональним, переконаний журналіст.

Тож останнє "прощальне слово" Маккейна цього тижня, ймовірно, стане розширеним аргументом того, що для досягнення успіху в Америці такі умови не повинні переважати, робить висновок автор публікації.

Читайте також: Україна, Росія Путіна та що таке патріотизм: найяскравіші цитати Джона Маккейна

Нагадаємо, Джон Маккейн помер 25 серпня у віці 81 року. Напередодні його рідні повідомили, що сенатор вирішив припинити лікування раку. У нього була пухлина мозку.

Сенатора поховають в Аннаполісі (штат Меріленд), а попрощатися з ним до цього можна буде у Вашингтоні (округ Колумбія) та Фініксі (Арізона).