Американський політолог азербайджанського походження Раміз Юнус розповів 24 Каналу, що рішення по ATACMS, імовірно, погодили ще задовго до приїзду президента України до США. Водночас, на його думку, треба лише дочекатись офіційного оголошення.
Читайте детальніше Долетять до Кримського мосту і не лише: навіщо Україні ракети ATACMS і коли США можуть їх надати
Чому ракети досі не в Україні
Після зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі оголосили, що в новому пакеті допомоги від США не буде далекобійних ракет ATACAMS. Водночас в американських ЗМІ з'явилась інформація, що американський президент пообіцяв Зеленському передати обмежену кількість цих ракет.
Ні президент Байден, ні президент Зеленський публічно не коментували передачу ракет ATACMS Україні. Чутки довкола цієї теми радше є наслідком певних вкидів з боку ЗМІ, що покликаються на "неназвані джерела".
Це питання було вирішене і до зустрічі (президентів – 24 Канал), просто це, ймовірно, такий сценарій. Питання політично вже давно вирішене, для цього їм не потрібно було зустрічатись,
– зауважив Раміз Юнус.
Водночас, за словами політолога, питанням залишається лише те, коли саме рішення щодо ATACMS перейде в публічну площину. Так само як раніше це було з HIMARS чи F-16.
"Яка різниця між Storm Shadow i ATACMS? Якби вам не передали Storm Shadow, тоді можна було б говорити, що й ATACMS не нададуть. Але вам же їх дали. Можливо, зараз цілі й завдання виконує саме Storm Shadow. Потрібно розуміти, що є завдання, які вирішують сьогодні, а є завдання, які вирішуватимуть завтра", – наголосив Юнус.
Що відомо про ракети ATACMS / Інфографіка 24 Каналу
Цілком імовірно, що ситуація з ATACMS та навіть з німецькими ракетами Taurus буде схожою на історію з довгими, а все ж успішними рішеннями про надання Україні танків Leopard та Abrams.
Раміз Юнус про надання Україні ATACMS: дивіться відео
Ракети ATACMS для України: що відомо
- Речник Повітряних сил Юрій Ігнат переконаний, що американські далекобійні ракети зрештою точно нададуть Україні. Так само як і ракети німецького виробництва Taurus, які дуже потрібні ЗСУ на полі бою. Поява нових західних ракет допоможе змінити ситуацію на полі бою. А в поєднанні із західною авіацією – й поготів.
- Водночас, за словами радника голови Офісу Президента Михайла Подоляка, є лише дві людини, які можуть анонсувати надання ракет ATACMS Україні. Мовиться про президентів Джо Байдена та Володимира Зеленського. Усі ж інші люди – можуть лише дискутувати на цю тему.
- Коментуючи, чому США поки не передали далекобійні ракети Україні, Подоляк зазначив, що це рішення, яке вплине на "баланс сил у світі". Він додав, що на Заході завжди довго вагались перед наданням Україні подібної потужної зброї.