Наразі ж Радбез ООН має 5 постійних членів. Це США, Франція, Китай, Велика Британія і Росія.
Дивіться також Путін міг порушити санкції Радбезу ООН щодо КНДР: що це означає для Росії – аналіз ISW
До Радбезу ООН можуть увійти нові країни
Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі зазначив, що президент США звернеться до 193 країн-членів ООН з проханням "поглянути на архітектуру Ради безпеки". Зокрема, Байден вважає, що Радбез ООН має бути "більш інклюзивним і всеосяжним".
Ми просто вважаємо, що настав час обговорити архітектуру організації. Я думаю, що президент Байден, Сполучені Штати, підтримав би збільшення кількості членів,
– сказав Кірбі.
Журналісти видання The Telegraph, посилаючись на власні джерела стверджують, що Байден хоче запропонувати включити до ради Індію, Бразилію, Німеччину, Японію та ПАР. Таким чином загалом постійних членів організації стане 10 або 11 країн.
Слід зазначити, що реформа Ради Безпеки потребує внесення змін до Статуту ООН. Однак журналісти підкреслили, що в цьому питанні існує потенційна перешкода з боку Китаю та Росії, оскільки запропонована реформа може зменшити їхні повноваження накладати вето на резолюції та перешкоджати санкціям.
Водночас Кірбі достеменно не сказав, чи означатиме включення нових країн у Радбез ООН зміну правил застосування права вето або структури членства.
У США збереться Генасамблея ООН
- У Нью-Йорку з 18 вересня починається тиждень високого рівня Генасамблеї ООН. Туди вирушить Володимир Зеленський, щоб представити свою "формулу миру", а також розв'язати питання щодо постачання зброї та експорту зерна.
- Під час цієї події Зеленський може зустрітися з президентом США Джо Байденом. Політики також можуть обговорити питання військової допомоги, зокрема, далекобійної зброї.
- Також президент України матиме зустріч з польським колегою Анджеєм Дудою. Вони можуть обговорити питання експорту українського зерна.