Такою думкою із 24 Каналом поділився політолог і військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов. Він зазначив, що медійний образ зустрічі був наслідком вмілої гри двох політиків, хоча в цілому вона пройшла позитивно.

Дивіться також Франція успішно випробувала міжконтинентальну ракету, здатну нести ядерний заряд

Наслідки зустрічі Байдена та Сі

Образ перемовин, які транслювали назовні очільники двох країн, був досить сентиментальним і доброзичливим. Так, Байден показав Сі стару фотографію з його перебування у США 28-річної давнини, а китайський очільник на знак дружби погодився передати в оренду Сполученим Штатам кілька панд.

"Байден і Сі Цзіньпін – це літні люди та досвідчені дипломати. Всі ці демонстрації – це красиво, це важливо, це картинка, але вони достатньо прагматичні та цинічні для того, щоб в очній зустрічі говорити більш відверто", – переконаний політолог.

Кирило Сазонов про зустріч Байдена та Сі: дивіться відео

Зокрема, неприємний осад за підсумками цієї зустрічі лишився від підтвердження Байденом своїх слів про Сі Цзіньпіна як диктатора, а Китай – як країну, де влада не змінюється в демократичний спосіб.

"Найважливіше, що прозвучало й всім зрозуміло: "третьої світової війни" наразі не планується: її або не буде, або відсунули далеко за горизонт. Сі Цзіньпін сказав цікаву річ, що планета Земля достатньо велика для безконфліктного розвитку двох держав – і це показово. Ніякої Росії не має бути "за столом", лише 2 великі держави", – підкреслив Сазонов.

Що ще відомо про зустріч Байдена та Сі

  • Однією з важливих тем, щодо яких велася дискусія на перемовинах, стало питання Тайваню. Сі Цзіньпін на пресконференції наголосив, що Китай не збирається "кидати виклик лідерству США", тож і США не повинні стримувати Пекін. Однак до обох складових цього твердження є питання.
  • Водночас Байден та Сі зійшлися на тому, що конкуренція між їхніми країнами має бути відповідальною і такою, що не призведе до військового протистояння. На це було спрямоване й одне із завдань американської дипломатії – поновити прямі контакти з китайськими військовими.
  • Цікаво, що на зустрічі також згадували війну в Україні та Ізраїлі, що могло бути для України корисним. На уточнююче запитання щодо цієї проблематики китайське МЗС підтвердило, що стоїть на боці "переговорів заради миру та деескалації".