Про це повідомив "Белоруські Гаюн" з посиланням на власні джерела. Водночас зазначимо, що поки розслаблятись не варто – у Білорусі все ще перебувають три МІГ-31К.
Увага Охоплює половину України: що означає приліт російського літака А-50 до Білорусі
За нашими даними, борт ДРЛО Іл-76 А-50У "Сергій Атаянц" з реєстраційним номером RF-93966, який злетів з аеродрому в Мачулищах о 10:12, летить з Білорусі до Росії,
– йдеться у повідомленні.
Характеристики А-50
Призначення повітряного судна А-50 полягає у виявленні та супроводженні повітряних та надводних цілей, оповіщенні Збройних сил про повітряну та надводну ситуацію.
Також А-50 може слугувати командним пунктом та застосовуватися для управління винищувачів та ударної авіації при їх наведенні на конкретні цілі.
Літак охоплював половину України
У коментарі 24 каналу військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков розповідав, що А-50У оснащено радаром, який бачить повітряні цілі на значній відстані – до 450 кілометрів. Тобто, його розміщення на території Білорусі дозволяло окупантам охоплювати половину України. Узагалі перебування літака на території Білорусі пов'язували з розміщенням винищувачів-перехоплювачів МіГ-31.
Оскільки, такі літаки можуть бути не тільки носіями ультразвукової ракети "Кинжал", а також можуть нести далекобійні ракети Р-37, які мають дальність польоту 150 кілометрів. У цьому випадку А-50У виступає літаком наведення.
А-50 уже пильнував у Білорусі в лютому
А-50 військово повітряних сил Росії під номером RF-93966 уже було розміщено у Білорусі з лютого 2022 року до липня.
Воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зауважував, що літак-навідник чергував біля українського кордону і до повномасштабного вторгнення Росії.
Частіше польоти Ан-50 фіксували у Краснодарському краю, Ростовській області, окупованому Криму, іноді – на території Білорусі.
Актуально про загрозу повторного наступу з території Білорусі
- Головнокомандувач Валерій Залужний заявив, що росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів для того, аби знову піти у наступ наступного року. Наступ з півночі потрібен Кремлю для того, аби розтягнути лінію фронту ще на 600 – 800 кілометрів.
- Білорусь "переводить" армію на воєнний час. Для переведення армії у такий стан Білорусі необхідно мобілізувати 15–20 тисяч осіб.
- У Генштабі наголосили, що станом на 29 рудня ситуація на білорусько-українському кордоні контрольована. Ті угруповання російських військ, які розгорнуті у Білорусі, вдвічі менші, аніж у лютому 2022 року.
До теми Лукашенко опиратиметься до останнього, але Білорусь вже готується до війни, – посол у Білорусі