Про це повідомив "Белоруські Гаюн" з посиланням на власні джерела. Водночас зазначимо, що поки розслаблятись не варто – у Білорусі все ще перебувають три МІГ-31К.

Увага Охоплює половину України: що означає приліт російського літака А-50 до Білорусі

За нашими даними, борт ДРЛО Іл-76 А-50У "Сергій Атаянц" з реєстраційним номером RF-93966, який злетів з аеродрому в Мачулищах о 10:12, летить з Білорусі до Росії,
– йдеться у повідомленні.

Характеристики А-50

Призначення повітряного судна А-50 полягає у виявленні та супроводженні повітряних та надводних цілей, оповіщенні Збройних сил про повітряну та надводну ситуацію.

Також А-50 може слугувати командним пунктом та застосовуватися для управління винищувачів та ударної авіації при їх наведенні на конкретні цілі.

Літак охоплював половину України

У коментарі 24 каналу військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков розповідав, що А-50У оснащено радаром, який бачить повітряні цілі на значній відстані – до 450 кілометрів. Тобто, його розміщення на території Білорусі дозволяло окупантам охоплювати половину України. Узагалі перебування літака на території Білорусі пов'язували з розміщенням винищувачів-перехоплювачів МіГ-31.

Оскільки, такі літаки можуть бути не тільки носіями ультразвукової ракети "Кинжал", а також можуть нести далекобійні ракети Р-37, які мають дальність польоту 150 кілометрів. У цьому випадку А-50У виступає літаком наведення.

А-50 уже пильнував у Білорусі в лютому

А-50 військово повітряних сил Росії під номером RF-93966 уже було розміщено у Білорусі з лютого 2022 року до липня.

Воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зауважував, що літак-навідник чергував біля українського кордону і до повномасштабного вторгнення Росії.

Частіше польоти Ан-50 фіксували у Краснодарському краю, Ростовській області, окупованому Криму, іноді – на території Білорусі.

Актуально про загрозу повторного наступу з території Білорусі

До теми Лукашенко опиратиметься до останнього, але Білорусь вже готується до війни, – посол у Білорусі