Все вказує на те, що ЗСУ можуть сформувати потужний плацдарм на Лівобережжі, що відкриває нові можливості для продовження деокупації Півдня. Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов.
Зверніть увагу Росіяни зрозуміли, що Україна відкрила двері до Криму, – Давидюк про звільнення Херсона
Перспективна коса
Молчанов вказав, що після звільнення Херсона активною стає територія на південь від Дніпровського лиману.
Зараз окупанти ведуть запеклі бої проти тих сил ССО, які висадились на Кінбурнській косі. Генштаб зараз все спростовує, хоча всім відомо, що село Геройське на сьогодні є приблизною лінією, до якої дійшли ЗСУ,
– додав активіст.
Він наголосив, що на південь від цієї коси морські затоки мають глибини менше як пів метра, що сприяє перекиданню сюди додаткових сил "з материка".
"Це не просто біля берега, а це вся акваторія від Ягорлицького Кута. З одного боку, там немає російської оборони, з іншого – це може бути певна небезпека і можливість", – підкресли активіст.
Що відомо по Кінбурнську косу
Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївському районі Миколаївської області за 4,0 – 7,5 кілометра від міста Очакова. Розташована у крайній північно-західній частині Кінбурнського півострова між Чорним морем та Дніпровсько-Бузьким лиманом. Довжина — 8,5 кілометра.Молчанов переконаний, що все залежить від того, чиї ССО і піхота будуть якіснішими на косі. Все тому, що росіяни не будували там своїх "ліній оборони" через те, що села не мають нормального транспортного сполучення.
Читайте також Які можливості отримали Повітряні сили ЗСУ після звільнення Херсона
На його думку, місцеві жителі всю свою історію досить вперто заважали будь-яким спробам побудувати там дорогу, позаяк у них була "острівна психологія" і тому, що це був "елітний курорт" для власників "джипів", тому що іншими засобами туди важко доїхати.
"Контроль над цією косою дозволяє туди доставляти легку всюдихідну техніку легкими засобами, зокрема баржами й буксирами. Також це убезпечить Очаків та Миколаїв від мінометних обстрілів і запусків "шахедів". Також це доступ до вічнозеленого лісу для маскування. Росіяни цим користуються, щоб розміщувати там свої С-300", – констатував Молчанов.
Радимо Путін просить миру, – Яковенко розповів, як втрата Херсона вплинула на Кремль
Росіяни бояться "хаймарсів"
Активіст зазначив, що після деокупації Правобережжя росіяни почали відводити всі свої тилові частини й "особливо цінні речі", які можуть потенційно бути ураженими "хаймарсами".
Вони отримали "прочухана" в Чаплинці. Навіть після болючих уражень у Дніпрянах, Каїрах та Каховці, по прибережних локаціях, були великі втрати у живій силі, яка розміщується на березі Дніпра в різних промислових будівлях і житлових зонах,
– пояснив оглядач.
За його словами, поки немає ознак того, що росіяни залишали "лінії оборони", які вони побудували на Лівобережжі.
Вас також може зацікавити – як ССО форсували Дніпро на Півдні: дивіться відео
Кінбурнська десантна операція: що відомо
- 13 листопада у Міноборони України опублікували відео, яке дуже заінтригувало українців. На оприлюднених кадрах воїни ЗСУ перетинають Дніпро. Ймовірно, ССО направлялися у бік Кінбурнської коси, яка тимчасово окупована і перебуває на лівому березі Дніпра.
- Водночас ще 12 листопада голова Миколаївської ОВА Віталій Кім натякнув, що вже найближчим часом можна чекати позитивні новини про Кінбурнську косу.