Про це 24 Каналу розповіла політологиня, кандидатка політичних наук Анна Білівітіна. Вона переконана, що Китай своїми діями намагається показати, що він зацікавлений у мирному вирішенні війни в Україні, але не наважиться ставати на бік однієї зі сторін.

Дивіться також Путін хоче показати незалежність від Китаю, – політолог про ядерну зброю в Білорусі

За словами політологині, Китай зацікавлений в тому, щоб його сприймали як великого гравця, тому він не може повністю ігнорувати глобальний конфлікт на європейському континенті.

З одного боку, він має дати свою позицію, з іншого – Китай розуміє, що цілком вплинути на Росію він не може.

Входити в перемовини, виступати миротворцем в конфлікті, де він не може гарантувати певного спрогнозованого завершення цього конфлікту, Китай теж не буде поспішати. Тому Китай тут дистанціюється,
– додала спікерка.

Сі не готовий ставати на чийсь бік

Білівітіна припустила, що ордер на арешт Путіна також міг вплинути на позицію Китаю. Хоч візит в Росію вони не скасували, однак можуть переглянути свою позицію у подальших стосунках з нею.

Адже тепер мовиться не про контакти з лідером іншої країни, а про контакти з міжнародно визнаним військовим злочинцем.

Експертка вважає, що Росія теж невдоволена "мирним планом", який пропонує Китай. Вона теж не отримує відповіді на питання, які для неї важливі.

Сі Цзіньпін зараз не готовий виступити повністю на боці Росії, бо в Китаю теж є свої геополітичні інтереси і в південноазіатському регіоні, і в цілому в світі стосовно торгівлі зі США, з Європейським Союзом, тому, звичайно, він не поспішає підтримувати Росію,
– зауважила Білівітіна.

Білівітіна прокоментувала зовнішню політику Китаю: дивитись відео

Стосунки України та Китаю: останнє

  • Президент Володимир Зеленський не отримував від Китаю пропозицій щодо перемовин із Сі Цзіньпіном. Хоча український лідер передав дипломатичними каналами Пекіну, що хоче цього діалогу.
  • Китай офіційно не називає війною військову агресію Росії проти України, використовуючи слово "криза". У лютому на Мюнхенській безпековій конференції Пекін представив свій "мирний план" щодо врегулювання ситуації в Україні.
  • Варто додати, що Зеленський скептично ставиться до пропозиції Китаю з 12 пунктів, які закликають до припинення вогню та мирних переговорів між Росією та Україною. Він наголосив, що на першому місці має бути "повага суверенітету та територіальної цілісності".