Такі невеликі перепони роблять для того, аби якомога більше людей, які цього справді потребують, отримали пальне. Про це 24 каналу сказав директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
Увага Дефіцит пального в Україні: коли ситуація стабілізується
За його словами, якщо зараз дозволити вільний продаж пального, то заправки спустошать за годину.
"Мені сьогодні один директор великої мережі розповідав, що люди їздять з 200-літровими порожніми діжками на заправки. Однак навіть не думають, як їх можна буде забрати", – зазначив Куюн.
Тобто спрацьовує людський фактор.
Головне про дефіцит пального
- Останніми днями на АЗС України трапився дефіцит пального. Однак експерти переконані, що для важливих категорій суспільства – армії та бізнесу, який постачає товари – пального вистачить.
- 29 квітня у Міністерстві економіки повідомили, що дефіцит зникне за тиждень. Однак ціна на пальне може зрости.
- В Мінекономіки ще 29 квітня запевнили, що вже за тиждень проблему з дефіцитом розв'яжуть, хоч ціни трохи й зростуть. Водночас експерти вважають, що на розв'язання проблеми піде більше часу.
- За оцінками Консалтингової групи А-95, для нормалізації ситуації потрібно приблизно місяць. Тобто вже до червня 2022 року ситуація із пальним буде кращою.
- В уряді теж обіцяють вже найближчим часом вивести на ринок 70 тисяч тонн бензину і 40 тисяч тонн дизелю. Постійна співпраця з партнерами, щоб розв'язати цю проблему з дефіцитом пального, триває.
Зауважимо, що Україна постачає пальне переважно з Польщі, Румунії та Словаччини. Однак нещодавно серед імпортерів з'явилися і країни Західної Європи, які раніше не постачали нам нафту.