Про це повідомив віцепрем'єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков. Як зазначив він у коментарі журналу "Фокус", в гуманітарній групі мінської ТКГ представники РФ пропонують розбивати полонених на категорії – кого підтверджувати на обмін, а кого ні.

До теми Чому Україна та Росія не можуть домовитися про новий обмін полоненими: деталі

Ми кажемо: "Париж сказав "всіх на всіх", показуємо докази: відповіді родичам "адміністрацій" в'язниць. Але їх віддавати не погоджуються. Натомість просять людей, яких ми реально знайти не можемо, – їх немає в нашій пенітенціарній системі,
– зауважив Резніков.

За його словами, також часто запитують на обмін безвісти зниклих, яких складно ідентифікувати.

"Придумують квоти, формули – йде торг, тому процес відкладається", – пояснив віцепрем'єр.

Посадовець додав, що іноді представники Росії запрошують на обмін російських громадян, зокрема офіцерів, затриманих через події на Донбасі.

"В останньому обміні були такі, ми запросили консула РФ, вручили документи та передали на лінії зіткнення. Їх перехід на територію ОРДЛО вкотре доводить наявність ефективного контролю РФ на окупованих територіях Донбасу", – констатував Резніков.

Зверніть увагу Зустріч у нормандському форматі може відбутися найближчим часом: попереду – обмін полоненими

Що відомо про обміни полоненими за президенства Зеленського

  • 16 квітня 2020 року відбувся так званий Великодній обмін. У підсумку Україна повернула 20 своїх громадян, натомість відпустила 18 бойовиків та їхніх прихильників (четверо, до слова, не захотіли повертатися на окуповані території). Серед людей, які повернулися з підвалів бойовиків, більшість є цивільними. Виключення становлять лише двоє військових і правоохоронець. Луганські бойовики відпустили лише цивільних.