Про це розповів 24 Каналу політтехнолог Борис Тизенгаузен, зазначивши, що позиція спікера змінилась за вказівкою Дональда Трампа. Він вважає, що експрезидента США переконали в необхідності підтримувати Україну Анджей Дуда, у якого непогані відносини з Трампом, Девід Камерон і Боріс Джонсон.

Дивіться також Байден назвав умову, за якої підпише законопроєкт Джонсона про допомогу Україні

"Трампу вказали на вигоду – він дав добро, але на кредит", – сказав політтехнолог.

Зброя для України

У законопроєкті, який мають ухвалити, на думку Тизенгаузена, республіканці сформулювали пункт, що за дорученням Джо Байдена Україна може отримати американські балістичні ракети малої дальності. Це формулювання перекладає відповідальність за прийняття такого рішення на президента США.

У законі зазначено, що адміністрація Байдена може передати Україні ATACMS,
– зауважив він.

Конгресменка Вікторія Спартц заявила, що проти надання Україні саме фінансової допомоги. Вона підтримує виключно надсилання зброї.

Я не розумію цієї заяви. Чому фінансову допомогу нам не дадуть? Адже Вікторія Спартц недавно висловлювала свої побоювання, щоб американське озброєння не потрапило до рук терористів,
– зазначив Борис Тизенгаузен.

Він все ж підкреслив, що Україна в будь-якому випадку вдячна всім, хто голосував та буде голосувати за допомогу Україні. Не важливо чи це великі, чи малі обсяги – для України важливо все.

Допомога США для України: головне

  • Допомога Україні від США виходить на фінішну пряму. Ймовірно, 20 квітня її винесуть на голосування Конгресу. Документ передбачає надання нашій державі понад 61 мільярд доларів.
  • Майк Джонсон розділив допомогу Україні та Ізраїлю. Джо Байден заявив, що рішуче підтримує це рішення. За словами американського президента, Палата представників має ухвалити пакет законів цього тижня.
  • Демократи в Палаті представників США готові прийняти ідею спікера Майка Джонсона щодо окремих законопроєктів, що міститимуть допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.