Загалом проголосувати на виборчій дільниці у Сан-Франциско можуть громадяни України, що проживають у 12 американських штатах. Цю дільницю вважають однією з найбільших за кількістю зареєстрованих виборців. Водночас вона є найвіддаленішою точкою на захід від України з урахуванням зміни часових поясів. Голосування тут триватиме до 20:00 21 квітня за місцевим часом або до 6:00 22 квітня за Києвом.
Читайте також: Як голосують українці за кордоном: фото та відео
Перед голосування на дільниці у США люди сформували чергу
За словами члена Дільничної виборчої комісії Євгена Сафроненка, на дільниці у Сан-Франциско зареєстровано 23 тисячі 893 виборця. Порівняно з першим туром кількість громадян у списках зросла 257 осіб, передає Укрінформ.
Окрім Сан-Франциско, українці у США можуть проголосувати ще на трьох виборчих дільницях: у Вашингтоні, Нью-Йорку та Чикаго. Всі вони розміщуються у приміщеннях українських дипломатичних установ (посольствах і консульських відділах) і охоплюють усі 50 американських штатів, округ Колумбія, а також низку острівних держав.
Читайте також: З якими проблемами при голосуванні стикаються українці за кордоном
На дільниці у Сан-Франциско можуть українці, що проживають у 12 штатах США
Для проведення другого туру виборів президента України було утворено 199 територіальних виборчих округів і один закордонний, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном працює 101 виборча дільниця. Першими за нового очільника держави мали змогу проголосувати українці Австралії: тут вже навіть порахували голоси.
Що відомо про президентські вибори 2019 року? Оскільки кожен із кандидатів не подолав бар’єр у 50% за підсумками голосування 31 березня, було оголошено другий тур. Його призначили на 21 квітня. До другого туру вийшли перші два місця, які посіли чинний президент Петро Порошенко (15,95%) і шоумен Володимир Зеленський (30,24%).
Остаточні результати другого туру ЦВК має оголосити до 1 травня. А до 3 червня має відбутися інавгурація новобраного голови держави. Цього разу президента в Україні обирають всьоме. Відповідно до Конституції, пробуде новоспечений гарант на цій посаді щонайменше 5 років.
- 21 квіт 2019Як голосують у різних регіонах України