Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман, зазначивши, що його очікування від підписання безпекової угоди між Україною та Японією були набагато скромніші. Токіо через те, що не має власної армії, а тільки Сили самооборони, не може передати нашій країні озброєння. Відповідно домовленості щодо підтримки України мали бути спрямовані в інші сфери.

Важливо Що для України означає історична безпекова угода зі США і чи зможе Трамп її розірвати

Взяла на себе важливі зобов'язання

По суті Україна та Японія уклали економічну угоду. На це вказують певні пункти домовленостей.

Насамперед Японія виділить 4,5 мільярда доларів допомоги Україні. Загалом з 2022 року вона передала Києву 12 мільярдів доларів,
– підкреслив політтехнолог.

Також Японія, як і США, взяла на себе важливі зобов'язання допомагати Україні в реформуванні країни.

Коли я читав угоди із США та з Японією, то здалося, що пункти щодо реформування України майже ідентичні,
– підкреслив Шейтельман.

Ще один важливий аспект домовленостей пов'язаний з тим, що Японія бере на себе зобов'язання щодо співпраці у створенні механізму відшкодування збитків, зокрема коштом заморожених російських активів.

Як відомо, Японія підтримує позицію США щодо доцільності та законності конфіскації російських активів, що були заблоковані Заходом після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Токіо наполягає на тому, що ці активи потрібно передати Києву.

"Тому це більшою мірою економічний договір, адже в ньому зазначено, що летальну зброю Японія не буде передавати Україні", – зауважив Михайло Шейтельман.

Більше про угоду з гарантій безпеки між Україною та Японією

  • Відповідно до угоди, Японія надаватиме підтримку Україні впродовж 10 років.
  • Відбудеться постачання Україні нелетального обладнання. Також подовжиться співпраця країн щодо коаліцій спроможностей, йдеться про коаліції з інформаційних технологій та розмінування.
  • Крім того, Токіо та Київ будуть спільно працювати в галузях розвідки та захисту секретної інформації. Будуть збільшені зусилля щодо захисту та відбудови критичної інфраструктури та зміцнення кібер- та інформаційної безпеки.
  • Українські поранені військові продовжать проходити лікування у Японії.
  • Токіо бере на себе зобов'язання допомагатимуть Києву у відновленні та відбудові країни.
  • Японія буде й далі підтримувати українську Формулу миру. Водночас посилить санкції проти Росії, а також долучиться до розробки механізму відшкодування збитків Україні коштом суверенних російських активів.
  • Триватиме співпраця Японії з нашою країною у зміцненні ядерної безпеки.