Головні новини середи, 9 жовтня, в Україні та світі.
Справа проти Порошенка
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти п’ятого українського президента Петра Порошенка. Так йому оголосили підозру через можливе декларування недостовірної інформації.
Читайте також: По Порошенку є інші серйозні кейси, – експерт про нове провадження ДБР
Йдеться про декларацію щодо прибутку, який Порошенко отримав у цьому році і начебто не задекларував. Саме цей факт і перевіряє ДБР.
Директор Бюро розслідувань Роман Труба наголосив, що не може розповісти про який саме прибуток йдеться, оскільки це – таємниця слідства.
Жодних слідчих дій у цій справі поки не проводили. Однак глава ДБР наголосив: співпрацювати і допомагати слідству – в інтересах самого Порошенка.
Важливо! Наразі Порошенко фігурує у 13 справах, які розслідує ДБР, втім, у всіх він проходить виключно як свідок.
Сутичка на блокпості
На блокпості у місті Кремінна, що на Луганщині, між правоохоронцями і ветеранами війни сталися невеликі сутички. Річ у тім, що поліцейські зупинили колону з 25-ти автомобілів, які їхали у Золоте.
Блокпост у Кремінній/ фото з фейсбук сторінки Богдана Кутєпова
Чому автоколона їхала у Золоте? Йдеться про учасників акції "Останній блокпост". Вони вирушили у Золоте для того, аби не допустити розведення сил. Про те, що ветерани ООС залишаться в Золотому навіть, якщо будуть виведені війська, напередодні заявив лідер "Нацкорпусу" та колишній командир "Азову" Андрій Білецький.
Так, на блокпості правоохоронці попросили в учасників акції документи. Втім, частина громадян робити це відмовилась. Після цього між поліцейськими та добровольцями виникла словесна суперечка, яка переросла у штурханину. Під час сутички на одного з правоохоронців наїхав автомобіль. Поліцейський отримав травми, його з місця подій забрала "швидка".
Чергова втрата: на Донбасі: загинув воїн з Одещини
Далі з боку поліції був попереджувальний постріл у повітря та крики "До бою!". Але все завершилось добре: учасників акції та їх автівки перевірили та пустили далі. Щоправда, не всіх: чоловіка, який наїхав на поліцейського затримали, не пустили далі ще одного, який перебував у розшуку.
Сутички у Кремінній: сюжет
Стрілянина у Галле
Актуально: Зарплати шахтарям, кадрові призначення, адмінпослуги: головне з засідання Кабміну 9 жовтня
У Німеччині, 9 жовтня, сталася стрілянина біля синагоги в місті Галле. Очевидці чули на місці серію пострілів. В результаті атаки загинули 2 людини, ще кілька осіб отримали поранення.
Ймовірно, злочинців було двоє. Одного невдовзі затримала поліція, ще одного співучасника нападу шукають. Він начебто зник з місця інциденту на автомобілі.
Стрілянина в Галле/ фото bilder
За деякими даними, один зі злочинців кинув ручну гранату на єврейське кладовище. Очевидці розповіли, що нападник був одягнений у військовий камуфляж, у нього було декілька видів зброї.
За інформацією видання, після цього ще одна стрілянина сталася в містечку Відерсдорф в 15 кілометрах на схід від Галле.
Цікаво! Напад стався в день, коли євреї відзначають Йом-Кіпур – найважливіше свято в юдаїзмі. У 2019 році його святкують з вечора 8 жовтня до вечора 9 жовтня.
У зв'язку зі стріляниною в Галле на деякий час закрили залізничний вокзал міста.
Згодом стало відомо, що терорист, який скоїв напад на синагогу та кафе в Галле, вів пряму трансляцію своїх дій. Вона почалася з антисемітських висловлювань і тривала 35 хвилин.
Кривава стрілянина у Галле: відео 18+
Скільки переселенців збираються повертатися додому?
Повернутися на своє попереднє місце проживання на Донбасі після завершення війни планують лише 22% внутрішньо переміщених осіб. Ще 21% переселенців допускають таку можливість у майбутньому, а 36% – не збираються повертатися взагалі.
Президент жартує: Ви ж дівчаток боїтесь, – Зеленський потролив журналіста через історію з Мендель: відео
Здебільшого не повертатися на Донбас вирішили ті переселенці, які сьогодні проживають далі від непідконтрольних Україні територій.
Частка переселенців, які відвідували непідконтрольні території після переміщення, становить 49%.
Скільки переселенців збираються повертатися на Донбас після війни/ інфографіка 24 каналу
Детальніше про те, чому переселенці не збираються повертатися додому та чому відвідують окупований Донбас – у матеріалі.
Нобелівська премія з хімії
Читайте також: У Києві горіла дев’ятиповерхівка: з вогню витягли маленьких дітей і собачку – фото, відео
У Стокгольмі оголосили імена володарів Нобелівської премії з хімії у 2019 році. Її отримали Джон Б. Гуденаф, М. Стенлі Віттінгем та Акіра Йошино. За розробку літій-іонних акумуляторів.
Літій-іонні акумулятори зробили революцію в нашому житті і використовуються у всьому, від мобільних телефонів до ноутбуків та електромобілів. Своєю роботою цьогорічні лауреати з хімії заклали основу бездротового, викопного палива.
Більше про дослідження науковців, які отримали Нобелівську премію з хімії, – тут.