Поїздка Зеленського на підтоплене Прикарпаття: фото

Світлини та відео поїздки президента на підтоплене Прикарпаття опублікувало "Громадське". Також видання на своєму сайті оприлюднило деякі подробиці цього візиту Зеленського.

До теми Зеленський прибув на постраждале від повені Прикарпаття: коментар президента щодо ситуації

За даними журналістів, Зеленський прибув до Ланчина надвечір 25 червня. Перед цим він облетів село на гелікоптері кілька разів. Коли ж приземлився, сів у один із позашляховиків президентського кортежу. А коли вийшов із машини в Ланчині, його щільно оточили охоронці.

"Чоботи! чоботи! – кричить один з охоронців, – "Чоботи президенту!". Місцевий чоловік хутко знімає свої, віддає, охоронець біжить до президента,
– мовиться у матеріалі.

Кілька десятків місцевих зустріли президента на містку через струмок. Поруч розмістилася важка техніка та пожежна машина, які допомагали рятувальникам долати наслідки негоди.

До людей на містку Зеленський прийшов у щільному кільці охорони. Разом із ним перебували голова МВС Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін і місцевий сільський голова Володимир Попович. Кілька інших селян піднялися разом із ними. Люди намагалися докричатися до президента, просили зробити селфі.

Як відбувався візит Зеленського у підтоплений Ланчин на Прикарпатті (Фото: "Громадське")

На містку сільський голова приблизно 15-хвилин звітував перед Зеленським і Аваковим. Чиновник, зокрема, пояснював, чому затопило. Опісля Зеленський перекинувся кількома словами з місцевими. А далі подивився разом із Аваковим на течію. За деякий час керівники України розвернулися та таким же щільним кільцем з охорони пішли назад до кортежу.

Вже біля машини люди намагалися докричатися до президента. "Зрозуміло, зрозуміло. Запишіть свій номер", – відповів він жінці з натовпу. У підсумку Зеленський із делегацією сідали в авто та кортеж поїхав. Роз’їхалася й техніка з місця, а тутешні жителі розійшлися по домівках, обговорюючи зустріч із президентом.

Зверніть увагу Повінь на Заході України: у яких річках може піднятися вода і де будуть нові затоплення

Повінь на Прикарпатті: дивіться відео візиту Зеленського в Ланчин

Фото, як Ланчин оговтується після негоди

Відповідні світлини опублікувала державна інформаційна агенція Укрінформ. На кадрах можна побачити підтоплені будинки та двори, перекинуті машини. Також видно, як ліквідують наслідки стихії.

Крім того, ресурс оприлюднив фото зустрічі місцевих жителів із президентом. Видання зазначає, що жителі Ланчина розповіли Зеленському, як рятувалися від стихії, та про збитки, яких зазнали через повінь.

Актуально Повінь у Західній Україні: все, що потрібно знати – фото, відео негоди

Наслідки рушійної стихії в Ланчині на Івано-Франківщині та розмова Зеленського з місцевими (Фото: Укрінформ)

Повінь на Заході України: головне

  • Негода тут тривала упродовж 22 – 23 червня та частково 24 числа. У результаті на місцевих річках суттєво піднявся рівень води.
  • Найбільше від затяжних дощів постраждали Прикарпаття та Буковина.
  • За інформацією ДСНС, внаслідок негоди в Івано-Франківській області підтоплено понад 200 населених пунктів. До 29 міст та сіл немає під’їзду.
  • Загалом на Прикарпатті зруйновано 110 кілометрів автодоріг, 1 850 метрів берегоукріплень та 90 мостів.
  • В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 кілометра автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.
  • В Івано-Франківській та Чернівецькій областях без газу залишилися 10 тисяч людей.
  • Внаслідок стихії на Буковині загинули три людини, ще одна – зникла безвісти.
  • Через наслідки негоди на Прикарпаття прибули прем'єр-міністр Денис Шмигаль і очільник МВС Арсен Аваков.
  • Згодом сюди прилетів перший гелікоптер з допомогою.
  • Кабінет Міністрів вже виділив 754 мільйони гривень з резервного фонду для допомоги населенню Західної України, яке постраждало внаслідок масштабних повеней. Найбільшу суму спрямують в Івано-Франківську область.
  • За словами українського прем'єра Дениса Шмигаля причиною повеней та затоплень на Прикарпатті стала критична кількість опадів, з якою ліси не змогли впоратися. Він додав, що через це потоки води накрили вулиці міст та сіл, зокрема й Прикарпаття.