Про це 24 каналу повідомив аналітик та аспірант Цзілінського університету Петро Шевченко. Він додав, що така заява – це продовження конкуренції Китаю та США.

До теми Китайці – заручники російської пропаганди, – Коваль про ідеологічне протистояння КНР та США

Приклад пропаганди

Безумовно, це типовий приклад сучасної пропаганди Китаю. Він підкреслює позицію Пекіна в рамках китайсько-американської геополітичної та геостратегічної конкуренції, де Китай бачить себе прямим конкурентом США,
– заявив Шевченко.

Крім того, як наголосив аналітик, Китай думає, що в нього є амбіції, аби, можливо, навіть замінити США. Зокрема, як мінімум в Азії, а як максимум – на глобальному рівні. Тобто стати світовим економічним лідером замість Сполучених Штатів Америки.

"Нам потрібно дивитись на всю цю китайську пропаганду з того погляду, що наразі Пекін та Вашингтон перебувають у взаємозалежному стані. Однак водночас вони дуже сильно конкурують щодо того, хто саме в найближче десятиріччя буде як мінімум лідером в Азії", – зауважив Шевченко.

Східна Європа також цікавить Китай

За його словами, Східна Європа також входить у сферу інтересів Китаю. До прикладу, його тісне співробітництво з мінськом лише підкреслює те, що в Пекіна є свої певні інтереси.

Читайте на сайті Після звинувачень у поставках мікросхем до росії, Китай заявляє, що не "підливає масла у вогонь"

Однак водночас також необхідно розуміти, що Китай, як Росія, увійшов в "імперський режим". Тобто Піднебесна зараз дивиться крізь імперську лінзу на світ, у якій він поділений на певні сфери впливу такого великодержавного суперництва.

"Китай розуміє – якщо Східна Європа є майданчиком конкуренції між, до прикладу, москвою та європейськими столицями й Вашингтоном, тоді він таки фокусуватиметься на пріоритетних для себе зонах. У першу чергу – це південно-східна Азія, Тайвань, акваторія Тихого океану", – зазначив Шевченко.

Шевченко прокоментував заяву Китаю щодо "вини" США у війні: дивіться відео


Протистояння Китаю та США: останнє

  • У МЗС Китаю заявили, що вони не стоятимуть осторонь війни в Україні. На думку експерта ради зовнішньої політики "Українська Призма" Олександра Краєва, Китай просто не хоче показати слабкість перед США, зокрема, у ситуації з Тайванем. Однак Піднебесна також не хоче стояти в одному ряду з росією.
  • За словами Краєва, зараз між США та Китаєм відбувається нова ітерація холодної війни. Він наголосив, що хоча американці та китайці ведуть перемовини, між ними й далі точиться ідеологічне протистояння.
  • США та Велика Британія заявили про зростання загрози з боку КНР. Вони зазначили, що Пекін робить усе, аби послабити безпеку цих країн. Президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов припустив, що Китай готується до великої війни.