Російські військові продовжують тероризувати Україну. Зранку 14 грудня повітряну тривогу спочатку оголосили у Києві та області, а потім карта сирен "почервоніла" та поширилася ще на кілька областей. Станом на 09:08 відбій був у всіх областях. Можна обережно покидати свої укриття.
Читайте також Результати говорять самі за себе, – Пентагон не виявив ознак перепродажу зброї, наданої Україні
В яких областях була повітряна тривога
- Київська (з 05:57 по 09:08);
- Вінницька (з 05:57 по 07:00);
- Житомирська (з 05:58 по 08:55).
О 06:01 у телеграм-каналі monitor зауважили, що існує загроза атаки дронами-камікадзе центральних областей нашої держави. Скільки дронів і куди вони можуть залетіти далі, достеменно невідомо. Віримо в ППО.
Вже о 06:25 надійшло повідомлення про те, що на Київщині працює ППО. Також кореспонденти у Києві розповіли, що вибухи лунали і в самій столиці.
Під час повітряної тривоги ворог атакував дронами Київську область. У телеграм-каналах повідомляють про приліт у столиці, а також 10 збитих "Шахідів".
Глава Житомирської ОВА Віталій Бунечко о 07:27 зазначив, що можлива друга хвиля атаки дронами-камікадзе. Тож він попрохав мешканців не покидати укриттів, поки не буде сигналу про відбій.
Глава Київської ОВА Олексій Кулеба підкреслив, що ранок у столиці й області почався з атаки дронами-камікадзе. Більшість з ударних БпЛА вдалося збити силами ППО. Він підкреслив, що повітряна тривога все ще є, тож не варто ризикувати своїми життями.
Росія продовжує енергетичний терор країни. Але ми стаємо сильнішими щодня,
– підкреслив він.
Нагадуємо, що під час повітряної тривоги вам необхідно перебувати в укритті. Залишайтеся у сховищі доти, поки не буде сигналу про відбій. Пам'ятайте, що ворог максимально підступний. А отже, він може атакувати дронами не лише об'єкти критичної, а й цивільної інфраструктури. На жаль, такі випадки вже були.
Також закликаємо вас не підігравати ворогові. Не фіксуйте на фото та відео роботу ППО. Не намагайтеся зняти, куди росіяни влучили, якщо атака таки відбулася. Пам'ятайте, що усі ваші дописи у пабліках можуть бути використані для корегування вогню. І якщо окупанти не влучили у ціль з першого разу, то завдяки вашій "допомозі" зроблять це наступного.
Атаки дронами можуть зростати
Кілька днів тому під час телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вирішив спростувати інформацію, що на атаки дронами впливає погода. За його словами, вирішальними тут є саме погодні умови.
Для окупантів важливо, щоб не було обмерзання фюзеляжу. Крім того, вороги зважають на пориви вітру. Оскільки дрони-камікадзе, по суті, – велике крило, то їх може носити на сильному вітрі. І це впливатиме на можливу атаку.
Зауважимо, що іранські "Шахіди" почали запускати також з Азовського моря. Таким чином загроза атак цими безпілотниками лише зросла. І якщо на Сході лунають сирени, то необов'язково це може бути пов'язане з ракетними ударами. Нагадаємо, що дрони-камікадзе також завдають чимало шкоди. Тож не варто ігнорувати сирени, коли їх підіймають у небо.
У МЗС України наголосили, що на Іран очікують наслідки за передачу Росії дронів-камікадзе. Речник відомства Олег Ніколенко підкреслив, що Україна має безліч доказів їхнього використання. Тож Тегерану пора б уже припинити заперечувати цей факт.