В Україну Коломойський повернувся не через обрання Володимира Зеленського і не через бізнес-питання, про це він розповів журналістам програми "Схеми".
Читайте також: Чому Коломойський повернувся в Україну: думки експертів
Літак групи "Приват" із Ігорем Коломойським уночі проти 16 травня прилетів із Тель-Авіва (Ізраїль) до Дніпра. Того ж дня і тим ж літаком олігарх прибув до київського "Борисполя". "Схеми" повідомляють, що на борту літака, яким олігарх прилетів до України, також перебували народний депутат від партії "Відродження" Андрій Шипко та співвласник "95-го кварталу" Тімур Міндіч.
Чому і наскільки повернувся?
Журналістам програми "Схеми" Коломойський розповів, що збирається робити далі. Він стверджує, що ні з ким із представників влади не зустрічався. На запитання про зустріч із новообраним Президентом України Володимиром Зеленським Коломойський чіткої відповіді не дав, пояснивши – "якщо запросять".
П’ять наступних років він вирішив прожити в Україні, бо "сподівається на верховенство права". При цьому український олігарх переконує, що його повернення до України із президентством Зеленського нібито не пов’язане.
Ні, ніяк не пов’язано. Я приїхав сюди і планую тут перебувати у зв’язку із сімейними обставинами. У мене син планує підписати контракт із баскетбольним клубом України,
– сказав він.
Коломойський зазначив, що Адміністрацію Президента відвідувати намірів не має, бо "планує жити в Україні і насолоджуватися життям без усяких відвідин".
Про Порошенка
Читайте також: У США розповіли, що думають про зв'язок Зеленського з Коломойським
Бізнесмен зазначив, що з Петром Порошенком не спілкувався від червня 2017 року, а його президенство оцінює "неоднозначно".
"Є і плюси, і мінуси. Ми вистояли у війні з Росією, правильно? Він – головнокомандувач. Але при цьому, нас роздирали внутрішні конфлікти, яким він не перешкоджав", – зазначив Коломойський.
Що далі?
Коломойський стверджує, що хоче "просто літом відпочивати" і жодні активи в Україні його не цікавлять – навіть "Приватбанк".
Я ж сказав щодо "Приватбанку" – нас цікавить юридична оцінка того, що відбувається,
– пояснив бізнесмен.
Чому Україна націоналізувала "Приватбанк"?Після кризи у банківській системі країни уряд 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Після націоналізації "Приватбанку" обоє втратили свої акції і назвали націоналізацію незаконною.
На сьогодні "Приватбанк" і держава вимагають від екс-власників банку додаткового відшкодування збитків. Сторони ведуть суперечки як у судах Україні, так і в закордонних судах. На початку квітня 2019 року Коломойський заявив, що не планує повертати собі "Приватбанк". Він був і є найбільшим банком в Україні за обсягом активів
Як розгортаються події щодо "Приватбанку":
• Окружний адмінсуд Києва 18 квітня скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку" за позовом Коломойського. Суд вирішив, що процедура виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави порушує норми законодавства.
• 19 квітня з’ясувалось, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року щодо визначення переліку пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб
.• 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування "Приватбанку" на суму 9,2 мільярда гривень, отриманих до його націоналізації.
• 26 квітня стало відомо, що Коломойський подав ще 5 позовів. Його мета – скасувати свою заборгованість за кредитами Нацбанку.
Читайте також: Що буде з "Приватбанком" і чого чекати його клієнтам
Інавгурація Володимира Зеленського
На церемонію інавгурації новобраного президента України Ігор Коломойський збирається прийти, якщо "запрошення дадуть". Однак офіційну її частину олігарх планує оминути у будь-якому випадку.
"Я не знаю – може на коктейль, на цю світську частину – може прийду. А на офіційну – що мені там робити? Плескати в долоні? Куди йти, куди проходити – я ніколи не був на подібних заходах", – заявив Коломойський.
Коли відбудеться інавгурація Володимира Зеленського?Уранці 16 травня Верховна Рада нарешті затвердила дату інавгурації Володимира Зеленського відповідно до рішення нардепів, яке підтримали 315 осіб. Церемонія відбудеться 20 травня. Прес-служба Зеленського уже почала акредитувати журналістів на подію. За їхніми словами, інавгурація Володимира Зеленського розпочнеться о 10:00.
Інтерв'ю з Коломойським: дивіться відео